Wpis z mikrobloga

@Badass: mój okulista twierdzi, że okulary nosić tam gdzie są potrzebne. Czytanie bez, chodzenie po domu bez. Do komputera tak, ale dlatego że jest po prostu wygodniej. Nie wiem jak to wygląda z powiększaniem się wady.
  • Odpowiedz
@Slimshader bzdura? Twój optyk ma inne zdanie na ten temat? Oko powinno pracować z tego co wiem od lekarza i tego się trzymam.
Samo oko nie jest mięśniem, ale gałka oczna posiada mięśnie, które muszą pracować.
  • Odpowiedz
@marylin17
Mięśnie w gałce ocznej służą poruszaniu się oka - ruchy wodzenia itp Nie ma to nic wspólnego z mięśniem rzeskowym i akomodacja.

Okulary są jak proteza - zrozum. Każdy człowiek za chwilę będzie miał wadę refrakcji, taki mamy styl życia. Gałka oczna jest albo za krótka albo za długa w stosunku do sily łamiącej soczewki i rogówki. Albo ta siła łamiąca jest niewystarczająca.

Nie ma ćwiczeń czy metod na polepszenie tego
  • Odpowiedz
@Slimshader: przeglądałem na szybko Twoje wpisy. W jednym pisałeś, że nie będziesz podważać zdania innego okulisty.
Czy w takim razie nauka nie mówi jednoznacznie jak należy postępować w przypadku wad wzroku, skoro ten do którego ja chodzę i ma w moim mieście raczej dość dobre zdanie, wykonuje sporo zabiegów prezentuje troche inne stanowisko?
Oczywiście nie twierdzę, że Twoje jest złe. Być może ja źle jestem prowadzony.
  • Odpowiedz
@marylin17 nie podważam zdania okulisty co do retinopatii wczesniaczej - ale zdanie innego okulisty i optyka co do dorosłych zawsze podważam Okulistyka i zabiegi to w ogóle pomyłka - nie pochwalam zabiegów operacyjnych i laserowej korekcji. Żaden okulista sam sobie takiej operacji nie robi.. bo wie jakie jest ryzyko

Nauka ma różne poglądy na temat korekcji wad wzroku - zależy od wieku osoby

U dziecka inaczej poprawia się wady refrakcji u dorosłych
  • Odpowiedz
@Slimshader: ostatnio trochę się pomęczyłem z wizytami u okulisty. W połowie lutego miałem stwierdzone zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie dość szybko zeszło.
Ale zaczerwienienie oka nadal pozostawało, to poszedłem do okulisty raz - miał pomóc dexametazon, nie pomógł. Poszedłem ponownie, stwierdzono u mnie wyciek podspojówkowy, znowu dexametazon na 40 dni, teraz niby jest ok (tak twierdzi lekarz) jeżeli chodzi o wycieki i zapalenia, ale oko nadal nam zaczerwienione.
Mówił, aby na
  • Odpowiedz
@marylin17 przyjmuje się, że wylew podspojowkowy może utrzymywać się do 2tygodni - po tym czasie kolejna wizyta u okulisty.

Dexametazon to typowy przeciw zapalny kortykosteroid - powinien pomóc od razu.
  • Odpowiedz