Wpis z mikrobloga

Mam strasznie wielki problem z pewną rzeczą, chodzi o wydawanie kasy, a potem przeżywaniem przez jakiś czas po co to kupiłem, mogłeś te pieniądze zostawić na zajebiste auto za 3lata za 150k. Nie są to, aż tak spore sumy, ale jednak przeżywam, może się wydawać że jestem skąpy, ale chciałbym po prostu wyjść ponad średni poziom życia w przyszłości. Najgorsza rzecz jaką zrobiłem to postawiłem 6000 na bukmacherów za jedynym razem, pół roku temu, do dzisiaj to przeżywam, strasznie mnie to męczy. Za tą kasę mógłbym lepiej spożytkować. Ma ktoś też tak może? Oprócz tego beta, jestem bardzo oszczędna osobą.
#problem #finanse #oszczedzanie #gielda #bukmacherka #pracbaza #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #pytanie
  • 16
@Wierzbik: prawda jest taka że jeśli nie możesz normalną pracą wejść na wyższy poziom życia to na #!$%@? się ograniczać. Jeśli będziesz żył jak pies skromnie przez 10 lat tylko po to by wozić się nowym mercem to zmarnujesz życie. Bo prawda jest taka że jeśli jesteś młody to zmarnujesz sobie młodość na skromne życie a w tym mercu będzie siedział ten sam facet tylko starszy z według niego za niskim
@Wierzbik: idź na odwyk, jesteś zwykłym hazardzistą, jak można 6 kafli przepieprzyć w hazard? Czyś ty oszalał?
Idź się lecz tak serio, jak chcesz mieć emocje, to sobie pograj na giełdzie, zobaczysz że to też hazard i można się uzależnić od oglądania kursów.
Życzę powodzenia, zapewniam o modlitwie za Ciebie i za Ciebie podobnych,
Co się stało to już przeszłość, zapomnij, idź dalej przed siebie.
Kup sobie akcje banków i sprzedaj
@adam-stadnicki: Zabawne co piszesz, bo właśnie inwestorzy giełdowi piszą, że jak chcesz emocji to lepiej przepuścić 130$ na Vegas niż grać na giełdzie xD

@Wierzbik Jak 6k Cię męczy to ustaw sobie limit na 600zł, albo mniej, albo więcej - w każdym razie tyle żebyś czuł że możesz się za to pobawić - ale aby nie rozwaliło Ci budżetu. Najlepiej właśnie powiązać "doładowanie" z wypłatą czy opłaconą fakturą. Wtedy masz zdrową
@Wierzbik: Jak będziesz trzymał się limitu z którym sam ze sobą będziesz się czuł dobrze to nie będziesz miał problemu z tym, że za dużo przewaliłeś.

Jak będziesz się czuł źle to znaczy że limit jest za duży i go zmniejszasz na przyszłość. Wystarczy, że będziesz się trzymał ustaleń i problem sam się rozwiąże.