Wpis z mikrobloga

Jakieś 5 lat czekałem na ten film (odkąd się o nim dowiedziałem) na napisy i wuj...

3 miejsce w top 20 rosyjskiego kina na https://www.kinopoisk.ru

Więc założyłem konto wczoraj na rosyjskim odpowiedniku wykop.pl/reddit.com ( https://pikabu.ru/ ) by ogarnąć temat (skąd ruskie filmy, napisy... itd.) Dodam, że średnio posługuję się cyrylicą, więc ratowałem się google/yandex... Jakie moje zdziwienie, jacy tam są ludzie pomocni (napisałem, że konto jest polskie)...

Więc w końcu sam zrobiłem polskie napisy do tego filmu (chyba jedyne jakie są) i mogę się podzielić z Wami Mireczkami... (napisy tłumaczone z ruskiego (jakieś 90% zgodności). Co do treści tego budującego filmu moja ocena 7/8 na 10...

Легенда №17 / Legenda No. 17 / Legenda 17 (2013)

Legenda No. 17 (ros. Легенда № 17) – rosyjski dramat biograficzny w reżyserii i według scenariusza Nikołaja Lebiediewa. Film opowiada historię radzieckiego hokeisty, Walerija Charłamowa (1948–1981), od dzieciństwa aż do przedwczesnej śmierci. Akcja rozpoczyna się 2 września 1972 roku na turnieju Summit Series w Montrealu, w którym zmierzyły się reprezentacje Kanady i ZSRR. Spełniło się jego marzenie. Upór, talent sportowy i surowe lekcje wielkiego trenera Anatolya Tarasova (Oleg Mieńszykow) uczyniły z "numeru 17" legendę światowego hokeja.

Dodam, że sam film jest bardzo budujący sportowo i życiowo, a same mecze są zajebiście nakręcone, momentami kamera zasuwa nad samą taflą lodu i w przeciwieństwie do filmów jakie widziałem o hokeju, nie ma nacisku widowiskowego na bójki na boisku, a na technikę posługiwania się krążkiem.

Jako ciekawostkę dodam, że jest w tym dziele polski akcent w postaci Daniela Olbryschiego
Załączam Making of z planu dla niezdecydowanych ;)

#kinorosyjskie #rosja #film #filmy #filmnawieczor #sport #hokej #slowianie #torrent #torrenty #piratujo #kino #chwalesie
contrast - Jakieś 5 lat czekałem na ten film (odkąd się o nim dowiedziałem) na napisy...
  • 23
Z ciekawości, ale skoro słabo posługujesz się cyrylicą to rosyjski (mówiony) znasz czy nie i jak udało ci się ogarnąć 90% zgodności? Tyle niewiadomych, tyle pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sked: Cyrylicy zacząłem przypominać sobie od przedwczoraj i nie jest łatwo, nauczano mnie jej na siłę lata temu :) rosyjski mówiony uznaje, że bez nauki kumasz w filmach 30-40% bez nauki (jeśli szybko myślisz i przetwarzasz) w
@contrast: akurat jestem into rosyjski, mieszkałem u wujka Putina chwilę, więc no obejrzę i zobaczę jaki to ciekawy film, bo mecz hokeja widziałem na żywo i fajnie się nawalali w trakcie kijami ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu byłem ciekawy jak to u ciebie wyszło, że aż taka zgodność, bo osobiście uważam, że rosyjski nie jest taki banalny i prosty jak się mówi, bo jak sam zauważyłeś
osobiście uważam, że rosyjski nie jest taki banalny i prosty jak się mówi, bo jak sam zauważyłeś są różnice, ale to nadal słowiańskie języki!


@sked: Masz całkowita rację, powiem na przykładzie filmu "Sputnik" mimo napisów i słuchania, kwestie medyczne są dla mnie niezrozumiałe... i ogólnie nie podbijam, że ten język znam, a chciałbym i chyba spróbuję, bo mają wspaniałą, jak nie najlepszą literaturę na świecie (nie wspominam o SF np. Arkadij
@contrast: ale musisz wiedzieć, że w żadnym wypadku nie jestem ekspertem, ba nawet nie jestem po filo, ale jak tylko będę wiedział i znał to pomogę, bo mi wykop pomógł już nie raz.

Swoją drogą na marginesie, chyba na tagu #naukajezykow czy #jezykiobce była lista osób znająca dane języki na konkretnych poziomach, którzy chętnie pomagali w sprawach językowych
A i na koniec, bo sporo osób po obejrzeniu rosyjskich filmów jest zaskoczona jakością, ale to już wcześniej zauważyłem, że kasy nie szczędzą i większość filmów ma dobrą grę, efekty, wystrój, wnętrza, realizm i co tam ważne jest w filmie

+: contrast


@sked: jeśli chodzi o filmy historyczne/kostiumowe i wojenne (ostatnio także SF), to jada na pełnej pompie np. wczoraj oglądałem Девятая / Devyataya / The Ninth (2019) film słaby scenariuszowo,
@sked: dobrze, dziękuję, więc jakby co... ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteśmy w kontakcie Mireczku (mi tez wykop pomaga) jeszcze mnie nie spotkało, by mnie zawiedli... wuj w FB, tylko Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@contrast: Mi się podobał film „Matylda”, chociaż nie wiem czy bardziej mi podszedł przez to, że jest o romansie Mikołaja II i tego, że lubię historie Romanowów czy tym, że był kręcony w Carskim Siole i widziałem całą scenografie
Mi się podobał film „Matylda”


@sked: dziękuję, obczaję, widzę, że będzie ciężko, ale dam radę (na nitro ostatnia wrzutka z 2018), ale już jestem chętny... uwielbiam kostiumowe....

ja Mireczku ze swojej strony polecam na maXa "Posledniy bogatyr" jest to zajebiste fantasy/baśń i po prawdzie śmieszna, obejrzałem to 3 razy (nr 1 w rosyjskim box office w historii)... jest na cda, ale z dubbingiem (a jak coś, to mam prawilną wersję, więdż
contrast - > Mi się podobał film „Matylda”

@sked: dziękuję, obczaję, widzę, że będ...