Wpis z mikrobloga

Dobra, przesłuchałem rozmowę RMF FM z Żółtkiem, w której stwierdził że jest za zakazaniem aborcji z gwałtu, karą za aborcję miałoby być więzienie jak za normalne zabójstwo. Za to kobieta powinna otrzymać opiekę i pieniądze na gówniaka, nie ma mowy że zagłosuję za czymś takim.

Wołam tych którzy plusowali moje wpisy o Żółtku

#debata #wybory
  • 65
  • Odpowiedz
@S7-1500: Ci ludzie myślą emocjonalnie. Brak aborcji po gwałcie czyni gwałt skuteczną strategią reprodukcyjną, co nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym społeczeństwie, i może prowadzić do tego, że gwałciciele będą najskuteczniejsi w dystrybuowaniu swojego materiału genetycznego.

Patrząc na to tylko i wyłącznie logicznie, należałoby wręcz nakazać aborcję po gwałcie, aby uczynić go kompletnie nieskuteczną strategią reprodukcyjną.

Oczywiście taki nakaz nie jest realistyczny, ale dozwolona i wręcz sugerowana aborcja jest drugą
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: o wszystkim się fajnie mówi jeśli nie dotyczy akurat ciebie, nie wyobrażam sobie jak tu ktoś wspomniał, że jeśli jego córka zostałaby zgwałcona to kazałby jej urodzić to dziecko. Jeśli by tak zrobił to jest jeszcze większym śmieciem, bo traktuje życie swojej córki jako rozpłodnika, obrzydliwe
  • Odpowiedz
że jeśli jego córka zostałaby zgwałcona to kazałby jej urodzić to dziecko


@S7-1500: Takie wypowiedzi sugerują niski poziom empatii, graniczący wręcz z upośledzeniem emocjonalnym. Sam wielokrotnie się nad tematem zastanawiałem, i wielokrotnie zmieniałem zdanie. Ktoś, kto siłą chce zmuszać innych to takiego albo innego zachowania w tej sprawie, jest po prostu fanatykiem.

Pomysł pana Żółtka (i wielu innych) jest zarówno niegodziwy, jak i szkodliwy społecznie.
  • Odpowiedz
@RoastieRoast:

Z katalogu przypadków, w których dopuszczalna jest aborcja, należy usunąć poczęcie w wyniku gwałtu. W takich przypadkach kobieta powinna otrzymać specjalne przywileje (finansowe, medyczne, itp.) W takich przypadkach kobieta ma otrzymać pewne przywileje nawet przy zrzeczeniu się rodzicielstwa. Koszty tych przywilejów powinny być bezwzględnie wyegzekwowane od gwałciciela, a gdy jest to niemożliwe, pokrywa je Państwo. Rodzaje tych przywilejów winny być jawnie zapisane w prawie.

Źródło: https://latarnikwyborczy.pl

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@RoastieRoast: po co zakaz? Powinna być dopuszczalna i tyle. Od zakazu problem nie znika ¯\(ツ)_/¯
Zresztą lepiej się nie urodzić niż być niechcianym, czy wręcz znienawidzonym przez matkę jako owoc gwałtu i jeszcze żyć ze świadomością, że twój stary zgwałcił twoją starą. Przymus rodzenia ciężko chorych, kalek i z gwałtu jest niemoralny i okrutny. Jak możesz w ogóle coś takiego myśleć, jesteś psychopatą? No chyba, żeś troll (
  • Odpowiedz