Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój 16-letni syn ma #tradzik. Nowa dermatolog powiedziała, że skoro nie zadziałały miejscowe maści, to trzeba zastosować izotek. Problem w tym, że nie sprawdzone są jeszcze wszystkie maści i nie było antybiotyków.

Syn próbuje mnie przekonywać, że zdrowie najważniejsze i trzeba leczyć. Tylko moim zdaniem jest odwrotnie – on tak naprawdę chce po prostu polepszyć wygląd, a zapłacić za to właśnie zdrowiem. Dlatego na razie kategorycznie nie zgodziłem się na izotek i z synem się dość mocno poróżniliśmy na tym tle. Dobrze Waszym zdaniem zrobiłem?

#zdrowie #medycyna #dzieci #dermatolog

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eeb28c22d35834c6b87f848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 206
  • Odpowiedz
OP:

Powtarzam każdy kto bierze izotek to skończony idiota


@Wdermn: bez przesady, chce rozsadnie podejsc do sprawy a nie "izotek to cukierki" albo "kazdy kto bierze to idiota"

po co mu zdrowie skoro nie porucha?


@InterferonAlfa_STG: sprowadzajcie dalej wszystko do seksu, ja pier, w tym wieku, to nawet lepiej jak nie "porucha".

imo izotek tylko w krytycznych sytuacjach. Czy to taka jest ?


@girlsjustwannahavefun: moim zdaniem nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po co nas w takim razie pytasz o opinie, skoro sam dalej stoisz przy swoim?
Sucha twarz i usta to grube powikłania? Przy każdej kuracji izotretynoiną występują. A tak jak wspomniałem - ból kręgosłupa mógł pochodzić od moich beznadziejnych martwych ciągów, bo robiłem je jak kaleka.
  • Odpowiedz
problem jest taki, że każdy dermatolog mówi co innego – więc tak naprawdę leczenie prowadzi pacjent poprzez wybór dermatologa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: No widocznie są różne podejścia. Wybierzcie jednego i się go trzymajcie ¯\_(ツ)_/¯ No i zdecydowanie uwzględniaj uczucia syna - wiem, że nam dorosłym to się wydaje śmieszne, ale dla dziecka w jego wieku najważniejsza jest akceptacja rówieśników. Zdanie i akceptację rodzica ma w
  • Odpowiedz
moim zdaniem nie jest krytyczna. Ma ten trądzik, ale większość zmian jest łagodna, jednocześnie najwyżej ze 3 takie ropne krosty ma na twarzy.


@AnonimoweMirkoWyznania: serio? Zapewniam Cię, że dla niego to jest ogromna tragedia. Chłopie, robisz mu krzywdę bagatelizując takie rzeczy. Pomyśl przez chwilę nie o swoich potrzebach, tylko o potrzebie syna i postaw się w jego sytuacji.
  • Odpowiedz
@outkay: No ja widzę że jest gorzej, a z kolei koleżanka nie miała takich problemów. Także na każdego inaczej, czekam jeszcze dwa tygodnie i jak nie będzie poprawy (a serio gorzej, skóra jak poparzona wygląda, ale to od maści chyba) to umawiam się na wizytę i powiem, w chce izotek, bo kasy i tak dużo wydałam, efekt spoko ale widzę właśnie że po odstawieniu tego to masakra, a po tym mocniejszym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Brałem izotek ale zdecydowanie za późno (18 lat) im szybciej tym lepiej pół roku i nie będzie śladu. Jedyne o co należy zadbać to odpowiednie nawilżenie rak i twarzy i nie będzie to nawet uciążliwe. Mogą pojawić się efekty uboczne ale to tak jak w każdym leku i i tak większość z nich jest raczej lekka. Poza tym gdyby pojawiły się jakieś większe dolegliwości po izoteku to w każdej chwili
  • Odpowiedz
  • 1
Moja sytuacja jest taka że walczę z trądzikiem 9 lat już i bylo milion maści, nawet tetralysal który pomagał tylko gdy go stosowałam. Oczywiście w końcu i izotek mnie dopadł bo też wierzyłam że jak już nic nie pomaga to izotek się wykaże pomocną dłonią.. zaczęłam stosować we wrześniu i skończyłam jakoś w marcu/kwietniu 2 lata temu. Efekty przed to strefa T, podczas izoteku oczywiście przeraźliwie suche usta i pomadka nawilżająca na
  • Odpowiedz
  • 0
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery doskonale wiem że na każdego działa inaczej, ale wydaje mi się że 3x kuracja tetrysalem to była jedna z #!$%@? decyzji w moim życiu. Miałem po tym tragedię taka że nawet nie chce mi się o tym pisać xd gdzie wcześniej mialem normalny trądzik młodzieńczy jak rówieśnicy. także czuj się ostrzeżona
  • Odpowiedz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania leczyłem się aknenorminem (ta sama substancja). Minęło od tamtej pory 9 lat i przez te 9 lat miałem święty spokój z trądzikiem. Sama terapia nie była męcząca, i poza koniecznością nawilżania ust nie miałem żadnych skutków ubocznych. Kilka miesięcy używania pomadki w zamian za spokój na resztę życia to na prawdę rozsądna cena. Pryszcze nie dość że potrafią trwale oszpecić, to w dodatku niejednokrotnie są bolesne. Nie wiem skąd wziąłeś teorię,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Musisz się zgodzić na ten izotek, bo to najlepsze co może być dla twojego syna. Sam w wieku 15 lat dostałem masakrycznego trądziku. Zamknąłem się w sobie i chciałem siedzieć tylko w pokoju, a na wyjścia to tylko ze znajomymi, których znałem już parę lat i z którymi czułem się swobodnie. Każdy wypad do szkoły czy na zakupy to było zasłanianie twarzy, a rodzice się nie chcieli zgodzić na izoteka. Dopiero
  • Odpowiedz
@outkay: dermatolog powiedziała, że tetralysalu już nie będzie mi przepisywać a jak zobaczy zdjęcia, które jej wysłałam to zobaczymy czy ten izotek mi da, ale nawet jeśli to jej nie starczy to i tak będę chciała żeby mi przepisała to. Twarz to niestety wizytówka, tym bardziej jak pracuje się z klientem. Ale tak samo dla samooceny. A jak ma się brzydki ryj to trądzik to bardziej pogarsza, dlatego chcę pozbyć się
  • Odpowiedz