Wpis z mikrobloga

Witam. Będę kupował mieszkanie i część kosztów będę kredytował. I prosił bym o parę rad. Moje zdolności kredytowe są tak trochę na styku i pytanie jak to ugryźć? Iść do jakiś trzech banków i od razu składać wniosek? Czy może skorzystać z jakiegoś doradcy finansowego, który by mi pomógł wybrać najlepszą ofertę, ale tutaj pewnie są jakieś koszta, których chciałbym uniknąć. Plus nie wiem, czy on nie wciskałby mi jakiegoś kitu, żeby zyskał jak najwięcej (jestem dość nieufny:)

Będę kupował od osoby prywatnej, więc nie ma żadnej agencji, która troszkę poprowadziłaby mnie za rękę, lub dostarczyła doradce w cenie prowizji.

Czy jakbym poszedł do tych powiedzmy trzech banków to powianiem się dopiero zorientować u nich co potrzebują (różne banki, różne wymagania), czy od razu atakować pracodawce/ZUS i inne świetne instytucje, żeby uzyskać dokumenty (to co przeczytałem na jakiś stronach internetowych) i dopiero pójść do banków?

Jak ktoś brał kredyt to ile czekaliście na rozpatrzenie wniosku?

Ogólnie trochę mnie to przeraża, bo nienawidzę tej biurokracji:)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #finanse #kredyt #mieszkanie
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartez_94: Kredytów nie powinno brać się w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet na tysiąc złotych. Zeby cię nie było w żadnej bazie bankowej. I nie mówię o polskich bazach. Ale nie będę się już nad tym rozwodzić. My oczywiście zapraszamy, bo na was zarabiamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To skoro będziesz miał możliwość nadplacania, sytuacja materialna się poprawi to po co pakować się w kredyt. To taka głupota i dobrowolne oddawanie własnej kasy.


@crazykokos: jaka jest alternatywa tego co napisałaś? Bo akurat też jestem w trakcie szukania.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Przecież zwroty są przy innych kredytach xd turaj masz marze a nie prowizje ( ͡° ͜ʖ ͡°) może być opłata rekompensacyjna przez 5 lat, później będą inne opłaty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
No tak, inwestycyjnie się opłaca w jakimś stopniu bo inwestorzy dostają kredyty na takich
  • Odpowiedz
@crazykokos: przecież to na jedno wychodzi. Nie uzyskuje się zwrotu za wcześniejsze odsetki tylko nie płaci przyszłych bo spłaca się kapitał. Jeden pies jak się to nazwie ;) Oprocentowanie 1% to w bajkach widziałaś albo 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@kkpol: Kupujesz na górce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Utrzymasz swoje dochody przez rok? Poczekaj rok lub pół minimum i wtedy sprawdzisz, czy nadal będzie cię stać na zakup.
  • Odpowiedz
@crazykokos: lepiej cale życie wynajmować? pewnie napiszesz odkładać kasę, ale co jeśli zostaje mu 1500-2000 zł?Za tę kwotę będzie płacił komuś(bo gdzieś musi mieszkać), a swoją rate na własne mieszkanie będzie miał mniejszą. Wykopi są #!$%@?.
  • Odpowiedz
@crazykokos Nie wiem gdzie Ty pracujesz w tym banku, ale rozważyłbym pójście do pracodawcy po jakieś szkolenia bo to co piszesz nie ma absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością. Mówię to zarówno jako kredytobiorca jak i były "doradca klienta" w SCB i ING.
  • Odpowiedz
@crazykokos Jakiej emerytury? Średnia splata kredytu hipotecznego w Polsce to 13 lat. Pomijam bzdury o naliczaniu odsetek. To że dla banku klient z KH jest najważniejszy przy podpisaniu to Ameryki nie odkryłaś ale te niby opłaty za wszystko to znaczy że BNP to chyba musi być faktycznie dziadowski
  • Odpowiedz
@crazykokos I jak widać #!$%@? wiesz, patrząc po tym jak obliczasz koszt kredytu XD licytować się nie będę, bo jeszcze przypadkiem się okaże że pracujesz na podlegającym mi regionie, a nie chciałbym mieszać vikopu z życiem.
  • Odpowiedz