Wpis z mikrobloga

Ja tam mam swoje miejsca w Ustce gdzie płacę za bardzo dobre obiady z dwóch dań z kompotem ok. 20-25 zł. Z tym, że nie są to bary a raczej stołówki z tym, że jedzenie raczej lepsze niż to przy plaży.
@dudi-dudi Zawsze trzeba poszukać. Np w Łebie tuż obok siebie funkcjonują 2 lokale, gdzie w jednym zapłacisz podobnie jak w Jastarni, a w drugim za 3x rybka, frytki, doskonała surówka plus napoje zapłaciłem dziś 75zl. Część jest po prostu nastawiona na jednorazowy strzał, inni cenią sobie powracających klientów.
@dudi-dudi: ta buda ma ocenę 2,2 na google maps, naprawdę trudno znaleźć funkcjonującą knajpę z niższą oceną. Co więcej, kilkadziesiąt metrów dalej jest smażalnia z oceną 4,5. Jak ktoś w tych czasach nie potrafi sprawdzić takiej banalnej rzeczy, to w ogóle mi go nie żal.
250 za obiad w dobrej restauracji spod ręki dobrego szefa kuchni to mozna zaplacic, ale to wyglada jak gowno a smakuje pewnie jeszcze gorzej xD dej pan spokoj


@Triplesix: O tym samym pomyślałam xD

no to po prostu nie zapłacę i sobie pójdę ¯_(ツ)_/¯ kasowanie ludzi 130zł za kawałek suchej ryby w jajku to już niezłe naciągactwo, niech mnie janusz pozwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@maxiuu:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi-dudi: ja #!$%@?, drożej niż w Chorwacji XD za cały talerz owoców morza zapłaciłem tam coś koło stówki, restauracja raczej z tych lepszych, chociaż okej, było to w maju a nie w środku sezonu ale i tak iks #!$%@? de
@dudi-dudi: byłem w długi weekend nad morzem i przed każda knajpa jest rozpiska co oferują i za ile wiec nie wierze ze nie wiedziałeś ile zapłacisz, a po drugie takich cen nie widziałem nigdzie( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi-dudi: pracowałem nad morzem w budce z lodami i zawsze z samego rana widziałem jak rybacy obrabiali lupy z połowu. Codziennie mieli kilka skrzyń takich ryb. Polskie może to żyła złota
@dudi-dudi: surówka 10zł? Zupa 30zł? Mają drożej niż w naprawdę topowych restauracjch z Gdańska. W więkoszści europejskich portowych miast można zjeść świeże ryby z porannego połowu w niższej cenie. Jeśli ktoś czuje sentyment do niskiej jakości rodem z lat 90 i podobnej obsługi to widocznie gotowy jest płacić jak za zboże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XpedobearX: a nie wiem, ja tam bardzo miło wspominam pobyt, chociaż byłem na trochę innych zasadach więc co do cen to mogę się odnieść tylko do przedsezonowych przed sezonem i sklepowych i nie narzekałem