Wpis z mikrobloga

Hej Mirki w temacie #kredythipoteczny chciałbym zapytać jakie marże dostaliście w ostatnich czasach... gdy rozglądałem się za kredytem pod koniec kwietnia to w ofertach wstępnych miałem marżę na poziomie 1,9-2,2% (kredyt ok 350k 30 lat) Teraz dostałem już finalną ofertę z jednego z banków (BNP) z marżą 3.30%? WTF? o_O ja rozumiem że stopy procentowe niskie to sobie chcą marżą nadgonić, ale jak mi dowalą teraz 3,3 samej marży to jak stopy wrócą do normalnego poziomu to zginę ;/

Możecie podzielić się jakie marże wynegocjowaliście, żebym wiedział czy nie dostaje oferty z kosmosu? #kredytmieszkaniowy #kredyt #kupnomieszkania
  • 19
@SuperStefan po 3 latach bez opłat :) taki też mam plan, żeby szukać oszczędności na przeniesieniu kredytu. A póki co chce podpisać jak najbardziej korzystną umowę bo w tym kraju z dykty będę to spłacał pewnie całe życie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xADIKx: ubezpieczenie nieruchomości zawsze musisz mieć a tutaj masz wliczone, więc samemu nie trzeba szukać. Ewentualnie na minus jak nagle ubezpieczyciel zacznie podnosić stawki. Co do reszty ubezpieczeń to człowiek spokojniej śpi jak ma ubezpieczenie od utraty pracy i na życie, więc moim zdaniem warto. Z tego co kojarzę to mój doradca pokazywał ciut lepsza ofertę w mBanku, ale tam były wymagane wpływy 7k do miesiąc. BTW - z czystej ciekawości
@ubermm: poszło na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do ubezpieczeń... jednak wolałbym mieć jakąś swobodę w wyborze firmy i wariantu, nie porównywałem jeszcze ofert z rynku, ale coś mi się wydaje, że te proponowane przez banki do kredytu raczej nie należą do najkorzystniejszych... no nic poczekam na pozostałe oferty i wtedy się zacznie prawdziwa analiza wyboru mniejszego zła :)
@ubermm: Człowiek dobrze śpi, bo nie czyta OWU bankowych ofert :) są tragiczne - na życie właściwie same wykluczenia, a od utraty pracy nie daje absolutnie niczego. Nie wiem, w jakich okolicznościach działa. Analizowałam z jedną brokerką i w sumie by pasowała chyba tylko likwidacja stanowiska pracy. Ubezpieczenia najlepiej szukać na rynku, a nie brać bankowe.
Pakiet H1, czyli ochrona na życie i utratę pracy obniża marżę o 0,6 p.p, sama ochrona życia czyli pakiet H2 obniża marże o 0,4 p.p Składka zależna od kapitału, czyli malejąca. Spytaj swojego doradcę po jakim czasie ewentualnie możesz zrezygnować z ubezpieczenia bez podwyższenia marży