Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do osób, którym już bliżej do 30stki niż dalej: czy też uważacie, że ślub to już nie dla was? Załóżmy, że jestem za ślubem to i tak nie wyobrażam sobie tego.. bo jak? Załóżmy poznaje teraz dziewczynę to przecież musi dobych lat minąć zanim się dobrze poznamy i na stare lata brać ślub xD? Nie czaje tego. Znajomi, którzy mają już żony poznali się we wczesnych latach szkolnych i dla mnie to jest uzasadnione - znają się dobrze, wiedzą o sobie wszystko, przetrwali próbę czasu. Przecież jest sporo ludzi przed 30, którzy byli w poważnych związkach i teraz się rozstali to co tacy ludzie robią potem xD? Ślub zaledwie po kilku latach z pierwszą lepszą osobą, z którą wejdą w nowy związek (zakładając że jest to dobry dla nich zwiazek)? Czy rezygnują już z takich planów?

#slub #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee87c092d35834c6b87f30c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli to nie jest pierwszy związek tylko któryś z kolei to koło trzydziestki naprawdę ma się więcej mądrości niż za gówniarza i zna siebie oraz mechanizmy w związku na tyle dobrze że nie potrzeba 10 lat żeby zdecydować czy chce się z daną osobą być "na zawsze".

Natomiast czy ślub to dobre rozwiązanie i czy jest potrzebny to zupełnie inna kwestia.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja nie wyobrażam sobie teraz ślubu, nie wyobrażam sobie, żeby nazywano mnie panną młodą w tym wieku, bardzo żałuję, że liczyłam i czekałam na mężczyznę, który to odwlekał w czasie, teraz już jest za późno i wiem, że już zawsze będę starą panną, trudno, jednym się udaje innym nie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: moja mama pracowala w domu opieki i zdarzały się śluby par zarówno po 80 jak i 90 ( )

Nie wiem z czym masz problem ze ślubem po 30, to normalny wiek na ślub, zresztą jak każdy inny.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam 28 lat i też mi wydaje się że ślub to raczej dla tych co się poznali wcześniej i ogólnie wcześniej zaczęli się umawiać na randki itp. Ja jakbym miał teraz zacząć szukać partnerki to by wyglądało tak:
- kilka lat na szukanie;
- kilka lat na "chodzenie";
- kilka lat na mieszkanie razem;
- kilka lat na narzeczeństwo;
i dopiero potem ślub, a gdzie jeszcze czas na dzieci?

W
WygadanyWarchlak: @01ab Jak ludzie są dorośli i wiedzą, czego chcą (a w wieku plus minus 30 lat już chyba powinni), to nie ma potrzeby czekać tyle czasu, tak na prawdę to po dwóch czy trzech latach można stwierdzić z całą pewnością, czy chce się z kimś spędzić resztę życia czy nie. Jeśli ktoś nie jest przekonany, to nigdy nie będzie, to znaczy że to nie jest ta osoba i nie ma
@AnonimoweMirkoWyznania: Znam taką parkę, na studniówce już byli jako małżeństwo, jeszcze przed 30stką się to rozpadło i każde teraz jest w innym związku, co najlepsze dziewczyna zdążyła już kaszojada wypluć z siebie, tego nowego gościa znając może z rok.
Załóżmy poznaje teraz dziewczynę to przecież musi dobych lat minąć zanim się dobrze poznamy i na stare lata brać ślub xD?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, nie musi minąć kilka dobrych lat. Poznawanie się to nie kwestia ilości czasu, a bardziej jakości czasu. Jeśli ktoś dojrzale podejdzie do związku, to jestem w stanie sobie wyobrazić że wyrobi się w max 3 lata. 1-2 lata na poznawanie się, potem oświadczyny i rok na przygotowanie do