Wpis z mikrobloga

Wykop to przewidywalne miejsce. Pamiętam jak rządziła w tym nieszczęsnym kraju Platforma. Cały wykop to była opozycja. Plusy zgarniali ludzie, którzy jechali po Tusku, po Radku Sikorskim. A jaki był lament jak wybuchła "Afera u Sowy". A teraz - Radek, wiadomo RiGCz. Spróbuj napisać coś co było popularne na wykopie w latach 2008-2010 to zostaniesz zminusowany i nazwany PiSowcem.

Pamiętam też okres (to było przed 2010) jak na Wykopie królowały poglądy jednego ekonomisty,. profesora, który opowiadał różne rzeczy typu: strefa euro zbankrutuje i takie tam różne hipotezy. Wykop piał z zachwytu. Później się okazało, że profesor ekonomii ma skuteczność w przewidywaniu mniejszą niż jasnowidz Jackowski.Więc Wykop zapomniał o swoim guru, gościu zniknął. A pamiętam, że paru bojowników dostawało minusy za krytykę jego poczynań. Mieli rację, ale wykop wydał na nich minusowy wyrok.

Pamiętam też jak PiS przejmował władzę. Naprawdę sporo ludzi tutaj się cieszyło. A jaka była radość jak Bronek przegrał z Andrzejem. Ja wiem, że Bronek to był słaby prezydent i dobrze, że już nim nie jest, ale naprawdę - wybór między Andrzejem a Bronkiem to nie był wybór. Nie wiem z czego się wówczas wykop cieszył.

Podobnie rzecz się miała z JKM, który był tutaj na szczytach popularności i był traktowany jak święty. Wszystko przeminęło. Teraz widzę, że nawet sporo ludzi popiera LGBT, choć jeszcze kilka lat temu takiego poparcia tutaj nie było.

Wykop jest do bólu przewidywalny. Jak PiS przepieprzy w końcu wszystko to będzie wielka radość, bo władze przejmie PO/KO/Lewica/PSL czy kto tam jeszcze. Za 8-10 lat władza znowu skostnieje i jakiś nowy PiS (bo po odejściu Jarosława powstaną nowe partyjki) przejmie władzę. I znowu będzie to samo - wielka radość "odsunęliśmy od władzy tych co kradli". I tak w kółko.

Oczywiście nastroje wypokowców nie różnią się zbytnio od nastrojów reszty społeczeństwa. Stąd moja hipoteza, że wypok to nie żadna elita (jak to kiedyś jeden gość przedstawiał), ale taka sama tłuszcza jak reszta kraju.

#polityka #wykop #spoleczenstwo
  • 12
@benyowsky: ale dodać 2+2 że ludzie oczekiwali uczciwości od PiS a dostali 100x więcej krętactwa i złodziejstwa niż za PO to nie ogarniasz. I to, że do wyborów szli z nowymi twarzami jak chociażby Szalamacha, który sam jako Minister skrytykował pomysły rozdawnictwa na masową skalę to go #!$%@? ze świecznika w dwa miesiące.

Jak krzyczysz co 5 sekund "wilk idzie" i w końcu trafiasz w moment, że rzeczywiście przyszedł to nie
a dostali 100x więcej krętactwa i złodziejstwa niż za PO to nie ogarniasz


@Tartak: z jakiej części kraju jesteś? to co politycy próbują układać w warszawie to nic w porównaniu z tym jak są poukładani lokalnie. Obstawiam że w swojej liczbie x100 nie uwzględniłeś samorządów
@Tartak: Jednak obstawiam, że do wyborów większość to były stare gęby. To, że w kampanii poukrywali ludzi niewygodnych a wystawili słupów nic nie zmienia, baaa... było prostackim zabiegiem, na który nabrali się niektórzy wybitni znawcy. Nie wiem czy znajdziesz choć jednego co głosował na prowincji na PiS z powodu Szałamachy (zresztą Szłamacha to stary PiSowiec). Ja pamiętam, że ludzie przede wszystkim chcieli odsunąć PO. Widać to było zwłaszcza w II turze
@benyowsky brawo, odkryłeś, że rządy się "zużywają". Norma w demokratycznych państwach. Opozycja punktuje władze, nadchodzi punkt krytyczny #!$%@? i następuje zmiana. W krajach o takich tradycjach parlamentarnych jak UK czy USA wymieniają się dwie partie. To nie sytuacja na wykopie jest dziwna, tylko w Polsce na polu, gdzie ludzie za "dane" 500+ są w stanie przymknąć oko na absolutnie wszystkie uchybienia i przestępstwa władzy.
Stąd moja hipoteza, że wypok to nie żadna elita (jak to kiedyś jeden gość przedstawiał), ale taka sama tłuszcza jak reszta kraju.


@benyowsky Wykopki en masse to nie są jacyś wybitni intelektualiści, ale jednak są kilka oczek wyżej nad przeciętnymi Polakami. Wejdź sobie na dowolną popularną grupkę na fb i poczytaj posty ludzi. Nie da się tego czytać. Treść wskazująca na zupełne niezrozumienie otaczajacego świata i forma ujawniająca galopujący analfabetyzm. Im więcej
@benyowsky: sporo ci zeszło z tym, żeby skumać, że wykopki to elita taka jak z koziej dupy gwizdek. Ale spoko - sam się nieraz złapię na tym i myślę: "#!$%@?, pokłóciłem się o coś z typem, który pewnie jeszcze nie przeszedł mutacji, a #!$%@?ąc od tego, że on #!$%@? głupoty, to pewnie i ja nie mam racji w tym temacie"
@AnonimowyGoj: nie, teorię krązenia/wymiany elit opisał dokładnie V. Paretto - wybitny włoski socjolog. Jest cała teoria. Ja nawet nie śmiem sobie przypisywać takich odkryć. Ja tylko nieśmiało zauważam, że wykop niczym nie różni się od reszty społeczeństwa, które często przez społeczność wykopu jest obśmiewana. Tylko tyle. Niby poziom świadomości większy ale w gruncie rzeczy na nic pozytywnego taki poziom nie wpływa. Za 10 lat bedziemy tutaj dokładnie w takim samym położeniu
@benyowsky: Każdy uważa, że jest bardziej inteligenty od reszty ludzi. PiS dochodząc do władzy, mówił o wsadzeniu złodziei (PO) do więzienia - nikt nie poszedł. Teraz Rafalek robi ten sam fikołek i opowiada o zlikwidowaniu TVP. Dam sobie rękę uciąć, że nic takiego nie nastąpi. Słusznie więc zauważyłeś, że wykop nie różni się w żadnym stopniu od reszty społeczeństwa.