Wpis z mikrobloga

Czy ktoś by polecił jakiegoś dobrego internistę, prywatnie w Krakowie?

Mam problem z mamą. Na początku stycznia przeszła zawał serca, wypisali ją, zaczęła brać leki (aspiryna plus osłona, brilique, bibloc i statyny) i wszystko było w porządku do czasu rehabilitacji w Rabce, gdzie też przepisali jej lek na obnizenie poziomu glukozy we krwi (ma cukrzyce typu 2) - Jardance
Tam dostała napadu wymiotów i osłabienia, przeszło jej po czym wróciła do domu i 20 marca znów się zaczęło. Postępujące osłabienie i wymioty głownie żółcią i to w nocy.

Na początku nie było to dla niej uciążliwe. Ale z czasem, gdy na przykład poszła do Biedronki na lekkie zakupy, nie była w stanie sama wrócić, ojciec musiał po nią iść bo opadała z sił, często tez pojawiały się wymioty.

Lekarz rodzinny stwierdził problem neurologiczny i skierował ją do szpitala MSWiA na Galla gdzie robili jej szereg badań, tam wymioty się nasiliły, praktycznie nic nie jadła przez 10 dni, a lekarz prowadzący stwierdził, że to nie jest miejsce dla niej i wypisał na prośbę matki do domu. Już w tym czasie nie była w stanie sama iść, musiała się podpierać (np żeby przejść przez próg do mieszkania musiała się chwytać futryny)

Obecnie trzeba jej pomagać się podnosić z łóżka, iść do toalety, itd. Jest senna, apatyczna i wymiotuje w zasadzie co chwile, ma potężne zawroty głowy i widzi podwójnie. Schudła, odwodniła się. A ja mam wrażenie, że uchodzi z niej życie.

Byliśmy kilkukrotnie na SORach ze skierowaniem i za każdym razem zdziwienie i pretensje, czemu na SOR a nie do poradni, dawali kroplówkę i wio do domu. Dzwoniłem na pogotowie jak podczas kąpieli zwymiotowała do wanny i zrobiło jej się słabo to sie pokłóciłem z dyspozytorką, bo stwierdziła, ze to choroba przewlekła i nie przyjadą.

W środę mama ma wizytę u gastrologa. Jak on nic nie wykryje to już nie wiem co robić i chyba się poddam bo już nie mogę patrzeć jak się męczy i będę musiał się z nią pożegnać (,)

#krakow #medycyna #nfz #kardiologia #gastrologia #feels #pytanie #wykop
  • 9
@troszkuschudlem: moim zdaniem najlepszy internista w Krakowie to dr Żabicki. Przyjmuje w przychodni na Wójtowskiej. Dwa lata chodziłam po lekarzach z bólem brzucha. Nikt mi nie wierzył. Wszyscy wmawiali, że to przez stres i dopiero dr Żabicki mi pomógł.
@troszkuschudlem co to znaczy to nie jest miejsce dla niej i wypisała się na własne żądanie? Wtf no to jak jej nie umieją wyleczyć to się nadaje do ośrodka o wyższej referencyjnosci, a nie pani się tu wypisze na własne żądanie i elo xD
1. Fuck up który zrobiłeś to dałeś się wyruchać przez szpital na wypisie na żądanie bo teraz wpadłeś w medyczne limbo
2. Idź do rodzinnego, wytłumacz jak wygląda