Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś opcja w Street View albo po prostu Google Maps, żeby obejrzeć lub wrzucać zdjęcia, które niekoniecznie są sferyczne?

Bardzo przydałoby mi się to do planowania tras na #rower . Już kilka razy miałem taką sytuację, że wpieprzylem się w kilka kilometrów polnej rozoranej drogi albo kilometry płyt "jomb" na Żuławach, mimo że patrząc od street view sąsiedniej drogi, ta droga w którą chciałem skręcić wyglądała na asfaltową (a była nią przez 500m).
Jakimś rozwiązaniem na ten problem niepokrytych streetview tras, których dokładna nawierzchnię chcę zobaczyć, jest oglądanie zdjęć sferycznych, które czasem trafia się na tej mniej uczęszczanej drodze.

Pytanie czy mogę gdzieś tam zobaczyć wrzutki zwykłych zdjęć 2D? Czy sam mógłbym je wrzucać dla innych? Wrzuciłem już jakieś zdjęcia sferyczne i mogę je dodawać, ale to męczące robić je zwykłym telefonem. A tak, to cykając co jakiś czas zdjęcie z trasy, co i tak robię, pomogłbym innym i sobie zobaczyć jak wygląda ta trasa.

PS. Planuję trasy w #strava, to super narzędzie, pomaga heatmapa przejazdów innych rowerzystów, ale informacja o nawierzchni jest słaba.

#googlemaps #streetview #rowerowetrojmiasto #turystyka #
BorowikSzlachetny - Czy jest jakaś opcja w Street View albo po prostu Google Maps, że...

źródło: comment_15921201196TZIAHyeHxFqdclmAeO43n.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BorowikSzlachetny: przecież można dodawać zdjęcia do map. Na przeglądarkowej wersji masz coś takiego, że chyba pod street view na dole ekranu możesz sobie rozwinąć opcje (to się chyba nazywa) odkrywaj świat, czy coś takiego i tam masz zdjęcia z okolicy
  • Odpowiedz
@BorowikSzlachetny: niestety, ale w nowej wersji map googla (tej dostępnej od kilku lat) można oglądać jedynie rozwijając ten pasek na dole po prawej "odkrywaj świat" i pokaże ci wówczas zdjęcia z danego obszaru który masz na mapie i najeżdżając na dane zdjęcie poprowadzi szlaczek do dokładnej lokalizacji (pic rel), ale jest to w cholerę niewygodne

przemek6085 - @BorowikSzlachetny: niestety, ale w nowej wersji map googla (tej dostęp...

źródło: comment_1592121061FuxWRLyxmZGscZUztkZvSL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BorowikSzlachetny: @przemek6085: kiedyś było panoramio połączone z Googlem, i można było dodawać i łatwo oglądać zdjęcia dla każdych koordynatów, ale wszystko popsuli i można tylko dodawać do istniejących miejsc.

W open street map są nawierzchnie, możesz je sam dodawać do dróg jeśli brakuje albo poprawiać jeśli są błędne. Tylko tam nie wrzucisz zdjęcia, choć nie wiem czy nie ma opcji powiązania drogi ze zdjęciem z innego serwera.
  • Odpowiedz
kiedyś było panoramio połączone z Googlem, i można było dodawać i łatwo oglądać zdjęcia dla każdych koordynatów, ale wszystko popsuli i można tylko dodawać do istniejących miejsc


@archive: dokładnie, kiedyś ludzie dodawali do panoramio i część nadająca się do publikacji (brak ludzi itp.) lądowała w google maps, dzięki czemu można było fajnie przeglądać zdjęcia z interesującej nas okolicy...
A potem jakąś taką politykę obrali jakby tylko zdjęcia sferyczne się liczyły
  • Odpowiedz