Wpis z mikrobloga

@Mescuda: @kezioezio: Też mi odkrycie że ludzie idą na msze żeby spotkać się ze swoją społecznością...

Dalej sobie wmawiajcie że jesteście elitą i że przewyższacie prostych ludzi w każdym względzie. Czasem mam wrażenie że miałem zarazem szczęście i nieszczęście że w swoim życiu opiekowałem się w swojej rodzinie kilkoma staruszkami w tym moją babcią z ciężkim alshajmerem . Przynajmniej przy 30 nie jestem takim pustym dzbanem i wiem że ludzie
@kezioezio: "bo tak każe tradycja". Co niedzielę do kościoła, ale zadasz jakieś pytanie w kwestii wiary czy religii to będzie łeblebeble i powoływanie się na wiarę w wydaniu polsko-katolickim. Nawet na wypoku to jest częsty argument wśród konserw "bo tak mówi tradycja!" Normalnie jak te małpy z eksperymentu https://michalpasterski.pl/2012/11/malpy-drabina-i-banany/
@RogatyKoziol: Ci ludzie byliby dla mnie obojętni, gdyby nie ich wrodzona wścibskość i uwielbienie do wtrącania się w cudze życie. De iure Polska według konstytucji gwarantuje neutralność światopoglądową i religijną.

Art. 25 ust. 2 Konstytucji RP "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę wyrażania ich w życiu publicznym”


De facto, Polska to zwykły katoliban, gdzie na każdym kroku wszyscy zakładają, że jesteś
@RogatyKoziol: To nie megalomania ale fakty, tylko może zbyt skrajnie opisane prze OPa. Większość społeczeństwa w wieku 65+ to ludzie bardzo prości. Jak ktoś wyżej słusznie wspomniał, wpływ na takie występowanie większości miały wojny i czasy komuny której propaganda niby stawiała na piedestale prosty lud (a że to była tylko propaganda to już temat na inny czas) Przykład podany przez OPa, jako z reszta zjawisko dość popularne,. pokazuje zubożenie intelektualne nie
@kezioezio: Jacy ludzie? U Ciebie na parafii ? W okolicy ? No chyba że znasz wszystkich katolików w Polsce to możesz wyciągać takie wnioski. I co ty mi tu cytujesz konstytucje i w jednym wpisie jeszcze wciskasz lekcje religii ,partie liberalne i usuwanie płodów xD. Dobrze się czujesz?

Zacytuje Ci Twój własny wpis bo najpewniej nie pamiętasz o czym pisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Chodzą dlatego, że
sądzę


@Kollo: Ale to tylko Twoje, wyciągnięte z końca przewodu pokarmowego, zdanie.

No więc ja komentowałem u Ciebie brak jakiegokolwiek szacunku do ludzi.


@RogatyKoziol: To, że sobie wierzą w dziadka w chmurach nie wzbudza u mnie poczucia pogardy do tych ludzi, co najwyżej politowanie. Nie wiem czy zauważyłeś mój drugi wpis, tam wszystko wyjaśniłem. Moja pogarda bierze się z tego, że przez swój strach przed nowoczesnością hamują cały postęp cywilizacyjny,
@kezioezio: Jeśli masz czas obrażać czyiś rodziców na portalu jak wykop, to chyba nie jest do końca ok z Tobą, a jestem pewien, że tyle co mój tata w życiu osiągnął to nie dogonisz go nawet mając 200 lat życia.
Jeśli masz czas obrażać czyiś rodziców na portalu jak wykop, to chyba nie jest do końca ok z Tobą, a jestem pewien, że tyle co mój tata w życiu osiągnął to nie dogonisz go nawet mając 200 lat życia.


@Kollo: Dyskusja była na inny temat, a ty wleciałeś tutaj z tym, że twój stary ma 70 lat i co on nie osiągnął. G0wno nas to interesuje stary.

To fajnie, ale moja
@kezioezio: Wykopki nie zrozumieją, wiem o czym mówisz i to jest bolesne gdyż widzę te schematy w swojej rodzinie. Starsi zatrzymali się w poprzedniej epoce delikatnie mówiąc. Niektórzy już są oderwani od rzeczywistości, nie zdają sobie sprawy co się dzieje na świecie i jak ten świat funkcjonuje. Najgorsze jest to kiedy próbujesz im przedstawić prawdziwą wizje to wtedy się obrażają "bo młody gówniarz jesteś, życia nie znasz!!!!". Nie przegadasz im nic
@kezioezio: widocznie pochodzisz z patologicznej/biednej rodziny albo miejscowości skoro masz takie doświadczenia odnośnie starszych ludzi. U mnie całkowicie inaczej, starsi ludzie mają obszerną wiedzę nie to co ludzie młodzi teraz, netflix, instagram i inne gówna do zabicia czasu. Wszystko zależy od tego w jakim towarzystwie czy rodzinie jesteś.
@wyk0pek95: Czasem nawet bardziej zaradny, inteligentny niż większość osób tutaj pisząca, tylko były inne czasy bez dostępu do internetu.

Byle madka, Karyna ogarnie bankowość internetową, ale jeśli to dla Ciebie sukces inteligencji to musisz się czuć mega inteligentny i mądry. Chodzi o to że @kezioezio próbuję na siłę wmówić, że osoba chodząca do kościoła i po 70 to głupek bez perspektyw, a tak na prawdę jest całkiem na odwrót np. w
@Kollo: na wykopie tak mają, że zanim odniosą się do tego co mówisz (jeżeli w ogóle to zrobią) zrównają cię z błotem i ośmieszą w oczach obserwatorów. Zgadzam się z tobą, ale niestety jesteś głosem wołającym w puszczy.
@wyk0pek95: Jeśli Twój nick odzwierciedla wiek, to powinieneś zrozumieć to inaczej. W starszym wieku trudniej poradzić sobie z nowościami tym bardziej technologiami, jeśli Ty miałeś dostęp od młodości do komputera, internetu to co innego, starsza osoba może nauczyć Cię innych rzeczy. Współczuć mogę jedynie otoczenia w którym się wychowałeś Ty i kezio.
@wyk0pek95: beka z tą waszą bankowością internetową i biletomatami, ja i ty pewnie też jesteś przy swoim ojcu takim samym debilem gdy trzeba coś zrobić przy samochodzie albo naprawić pralkę XD to zupełnie nic nie znaczy bo niektórzy mają w dupie tą waszą bankowość tak jak ja mam w dupie naprawę samochodu bo stać mnie na mechanika i szkoda mojego czasu. Ale taki 70 letni gość używając waszej pseudo logiki może