Wpis z mikrobloga

#swiat #win10 #zerowaste #klimat #ekologia #ekonomia
To urządzenie w mojej małej firmie w 7 lat zrobiło 50000 skanów i 10000 wydruków. Działałoby dalej, gdyby nie to, że korporacja Microsoft w ostatniej, wczorajszej aktualizacji Windows 10 uznała, że nie. I #!$%@?*. OK, niby nic, kup se nowo drukarke zamiast starego strupa, hehe, ale to jest większy problem. Problem, z działaniem tego świata, rzekłbym. Ja osobiście wyznaję #zerowaste, przyjmuję argumenty, że zbyt rabunkowo eksploatuje się zasoby. Konsumpcjonizm sprawia, że kupuje się zbyt dużo. Zbyt wiele dobrych, działających przedmiotów się marnuje, wyrzuca, niszczy. Ale patrzcie: kilka linijek kodu w nowej aktualizacji sprawiło, że na całym świecie kilkadziesiąt tysięcy sprawnych urządzeń zostanie wywalonych na śmieci. I jednocześnie ta korporacja (i wszystkie podobne ochoczo też) pchają nam w głowy, że MY musimy być eko, bio, fit, że klimat i etcetera. Ale to nie MY jesteśmy w tym wszystkim problemem.

Pobierz ydtski - #swiat #win10 #zerowaste #klimat #ekologia #ekonomia 
To urządzenie w mojej...
źródło: comment_1592067913JvZcgMIg5N6zP5Cmhp7T0A.jpg
  • 48
@ydtski: widzę design Brothera te X lat temu był taki sam xD

Może i drukuje w nie najlepszej jakości i po pewnym czasie lubi wciągnąć kartki, ale są nie do zarżnięcia, a tusze są tak tanie, że nie opłaca się brać zamienników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ydtski: To mówisz że wyrzucasz oraz że sprawna ;)

Przeinstaluj sterowniki, podziała jeszcze drugie tyle.

Ale co do ekologi i niszczenia sprzętu to się zgadzam. Telefony z androidem są tu chyba najlepszym przykładem.
@ydtski : Sytuacja z pracy sprzed paru miesięcy - moim podstawowym narzędziem pracy jest pewien program do modelowania i rysunku technicznego. Stara wersja, niestety już bez wsparcia producenta. Ale na wymagania mojego januszexu w zupełności wystarcza. No i pewnego dnia Microsoft jedną dziwną ale skuteczną aktualizacją uniemożliwił dostęp do całej biblioteki części znormalizowanych, czyli jednej z podstawowych funkcji oprogramowania xD A licencja roczna nowej wersji prawie 20k ¯_(ツ)_/¯