Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pójście na studia w wieku 25 lat (zaoczne) żeby potem klepać tabelki w korpo jakimś finansowym to za późno. Będę dyskryminowany jako 30 letni chłop chcący odbyć staż czy na juniorskie stanowisko wbić? Dodam, że nie mam doświadczenia, które się przyda w takiej pracy. Robiłem na produkcjach i magazynach przez 6 lat i chce się rozwijać.

Czy jest szansa i to moje wyidealizowane myślenie, że zajde gdzieś w korpo się zyści czy po prostu jestem już 25 letnim odpadem?

#pytanie #finanse #pracbaza #it #fir #big4

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee474d62d35834c6b87ebd2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===================.....................] 48% (112zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 125
@AnonimoweMirkoWyznania: temat ciężki. Sam pracuję w korpo i jest kiepsko. Nie jest to pierwsza praca. Duże ciśnienie, duża rotacja ludzi, procesy, dużo gadanie o nic, duży wyścig szczurów. Są lepsi i gorsi. Gorsi odpadają.

Polecam Ci prawo, jak masz dobrą pamięć i masz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Bardzo ciekawy dział życia i możesz dużo ludziom pomóc.

Praca w korpo jest często odmóżdżająca, robisz codziennie to samo, klepiesz tabelki itp.

Grunt pracować,
A może ktoś podzielić się konkretnymi przykładami stanowisk za którymi kryje się pojęcie "klepanie tabelek w korpo, entry level z językiem angielskim" i gdzie ewentualnie tego szukać? Brzmi to wszystko jak praca na produkcji z tą różnicą, że zamiast na taśmie, siedzi się przed komputerem i klepie nie wiadomo co.
@Jebiasz: spoko rozumiem, a może nie, bo jeszcze nie wiem co kryje się pod pojęciem "korpo" - wszystkie prywatne firmy z dużym kapitałem? Bo mi się tylko kojarzy z Big4 i być może mam zawężone myślenie w tej materii :/
@Rafikov w cholerę jest takich pozycji w korpo XD przez finanse po pseudoit, czyli jakiś Access management w bankach itp XD na początku tylko klepiesz jakieś requesty, tabelki etc potem niby się rozwijasz i dorabiasz ideologię do tego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze się warto ruszyć a wiekiem nie przejmować.

A co do zagadnienia to może ktoś ma pomysł jakie najlepiej studia do tych korpów skonczyć?
Strzelam ,że pewnie jakieś ekonomiczne chyba najszybciej i efektywniej? Bo takie prawo to 5 lat bite i odnoszę wrażenie ,że bez tej całej aplikacji to i tak mało to warte?
@Rafikov korpo dla każdego znaczy co innego, bo były jakieś wykopki co pracowały w firmie 150 osób bez hru i się nazywali korpo. Imo to firma powyżej 800 pracowników, z pełnymi działami HR i administracyjnymi, gdzie nie uzerasz się z panią Krysia z kadr tylko z całym pionem. Imo najczęściej to zagraniczne firmy
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem Ci tak. Jeśli tylko uważasz, że papierek Ci pomoże znaleźć lepszą prace, masz na to czas, kasę a przede wszystkim cierpliwość i wytrwałość, to idź.

Tylko musisz być świadomy tego jak to wygląda z zaocznymi:
-Zajmują kupę czasu, w moim przypadku każdy jeden weekend to zajęcia, w sobotę i niedziele od rana do wieczora. Na pierwszym roku nawet w piątki miałem zajęcia. Musisz więc zapomnieć o jakimś życiu towarzyskim,
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? do grobu mnie wpędzicie takim myśleniem... Też mam prawie 25 lat, ja #!$%@?.

Idź na studia i szukaj roboty od razu - jakieś praktyki czy coś. Możesz się też uczyć poza studiami równolegle, albo olać studia i tylko się uczyć na własną rękę.

Jak masz jakiś problem z tym swoim wiekiem to przecież w CV daty urodzenia nie piszesz, a każdej pracy od 18 roku życia też nie musisz...