Wpis z mikrobloga

o już kompletnie nie rozumiem dlaczego chcesz głosować na trzaskowskiego, który wprowadza to na poziomie instytucjonalnym przyczyniając się do tego, że firmom będzie się opłacało być jak to sam nazwałeś ultralewackimi.


@przegryw_przegryw: co wprowadza? wprowadza wyższość płci/orientacji seksualnej nad kompetencjami? no chyba nie, zwyczajnie w to nie uwierzę.
  • Odpowiedz
@pronter: Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Absolutnie jest mi wszystko jedno czy popierasz Trzaskowskiego, czy wybierasz go jako "mniejsze zło". To co mnie irytuje, to fakt, że od jakiegoś czasu na wykopie, pewnie osoby z tęczami w awatarze forsują pogląd, że należy za wszelką ceną zagłosować PRZECIWKO Dudzie, choć nie zgadzasz się z Trzaskowskim ani w sferze ekonomicznej ani społecznej. Tutaj piętnuję Hipokryzje, że jednak w przypadku sytuacji, którą opisałeś, czyli gdy w drugiej turze mielibyśmy sytuację wyboru między Bosakiem a Dudą, to nagle okazuje się, że jednak lepiej wybrać Dudę.

Nie piję tutaj do wyboru, a do prowadzonej retoryki ekstremizmu, która za pośrednictwem ekstremistycznych grup LGBT czy BLM, pokazuje że jej działanie jest zupełnie odwrotne - odpycha osoby niezdecydowane lub neutralne politycznie/światopoglądowo.

To co tutaj zrobiłeś, jest przykładem takiego sprowadzania świata polityki do wariantu czarno-białego. Wpis Mentzena jest NEUTRALNY, a jednak wpasowałeś go w swój światopogląd i wręcz
  • Odpowiedz
@lemek3: Serio nie widzę nigdzie żadnej hipokryzji że ktoś wybiera dla siebie poglądowe mniejsze zło. Nie uważam że należy Dudę odwołać za wszelką cenę - szczególnie za cenę prezydentury Bosaka. Skrajnie lewicowa propozycja Biedronia odpowiada mi gdzieś na trzecim miejscu od końca: Bosak, Duda, Biedroń, aczkolwiek wiem że Cię to nie interesuje, doczytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ja odebrałem wpis Mentzena (i pewnie nie tylko
  • Odpowiedz
mniej więcej to że PO nigdy nie była partią socjaldemokratyczną, tylko liberalną i wolnościową


@pronter: Była. Do czasu socjalno-złodziejskich rządów PO-PSL zadłużających kraj i okradających Polaków z prywatnych oszczędności, a następnie deklaracji Tuska, że teraz jest socjaldemokratą xDDD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: no i tu jest powód dla którego nie zagłosuję na Trzaskowskiego ochoczo. Nie ufam PO i jemu też. Natomiast mimo tego że ufam PiSowi, bo oni zwyczajnie spełnili większość swoich obietnic, to uważam, że kontynuacja tej polityki jest szaleństwem i czekam na kogoś kto naprawi i budżet państwa, i politykę międzynarodową.
  • Odpowiedz
Jak ja odebrałem wpis Mentzena (i pewnie nie tylko ja): PiSie, coście takiego uczynili że Konfederaci nie chcą na was w II turze głosować, tylko wolą na PO? I wspomniałem o tym że gospodarka jest najważniejsza, a takiego argumentu często wykopowi konfederaci używali. A tu jednak, znowu się powtórzę, Mentzen sugeruje między wierszami że jednak nie gospodarka....


@pronter: Odczytałeś tak dlatego, że masz już jakieś poglądy względem konfy... Ja tutaj nie widzę pretensji do PiSu a raczej stwierdzenie faktu, że PiS, który rzekomo miał być bliżej poglądowo do Konfederacji, doprowadził do sytuacji, gdzie w drugiej turze wyborcy Konfy wybiorą kandydata, który powinien być DALSZY im przekonaniom. Nie wiem gdzie widzisz tutaj cokolwiek między wierszami, to jest bardzo duża nadinterpretacja.

Serio nie widzę nigdzie żadnej hipokryzji że ktoś wybiera dla siebie poglądowe mniejsze zło. Nie uważam że należy Dudę odwołać za wszelką cenę - szczególnie za cenę prezydentury Bosaka. Skrajnie lewicowa propozycja Biedronia odpowiada mi gdzieś na trzecim miejscu od końca: Bosak, Duda, Biedroń, aczkolwiek wiem że Cię to nie interesuje, doczytałem ( ͡°
  • Odpowiedz
@muwieszeptem: Nie! Absolutnie z tym się nie zgadzam. Dlatego bardzo irytuje mnie to co się ostatnio dzieje na tagu #polityka. Mimo wszystko media takie jak wykop mają jakiś wpływ na kształtowanie opinii publicznej, a retoryka właśnie tego typu, która zakrawa o to co robią pewne ekstremistyczne czy nawet fanatyczne ugrupowania, jest bardzo szkodliwa.

Mnie to osobiście bardzo razi, co już tutaj pisałem. To co się tutaj ostatnio
  • Odpowiedz
@muwieszeptem: Uwierz mi, mnie też to boli :/ No, ale co zrobić. Można liczyć tylko na to, że w całym tym zamieszaniu ta nieaktywna część społeczeństwa się ogarnie i ruszy na wybory. W ten sposób "zatwardziały elektorat" będzie mieć mniejszy wpływ na wybory. Choć tyle szczęścia w tym nieszczęściu.

A teraz uciekam, bo późno, a jutro trasa na działkę. Dobrej nocy życzę.
  • Odpowiedz
@pronter: nie wiem czy wiesz, ale Trzaskowski chciał jeszcze wielokrotnie więcej rozdać niż PIS.. wiadomo, że to obietnice wyborcze to można wszystko powiedzieć, ale przecież oni są razem z zielonymi, którzy są przecież typową lewicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mniej więcej to że PO nigdy nie była partią socjaldemokratyczną, tylko liberalną i wolnościową, a społecznie dosyć konserwatywną - niewiele różniącą się od Konfederacji. W przeciwieństwie do
  • Odpowiedz
mniej więcej to że PO nigdy nie była partią socjaldemokratyczną, tylko liberalną i wolnościową, a społecznie dosyć konserwatywną - niewiele różniącą się od Konfederacji. W przeciwieństwie do opiekuńczego i fundamentalnie religijnego PiSu. Gospodarczo jednak bliżej Konfederacji do PO niż do PiSu, co w tym wpisie Mentzena jest zanegowane.


@pronter: trzeba mieć ludzi za idiotow o pamięć pantofelka by pisać takie dyrdymały.
  • Odpowiedz
@pronter: Konfederacja bez zająknięcia poświęci gospodarkę dla restrykcyjnej obyczajności (w końcu hasło "wolności" zabowiązuje). Już niedługo Bosak stanie przed wyborem, komu oddać poparcie: Dudzie (dalszy gospodarczy rozkład kraju, ale za to wzrost albo choć zachowanie zamordyzmu) vs Czaskoski (trudne dziś do przewidzenia zmiany, acz definitywne; kwestie obyczajowe to często sprawa prywatna). To wiecej niż oczywiste.
  • Odpowiedz
@I_Will_Never_Forget: myślałem że już każdy zna ten obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@piczu: @Tommy__: @ImInLoveWithTheCoco: rzeczywiście dużo się odwołuję do PO z jej pierwotnych ideałów, niewiele z nich zostało, niestety. Dlatego też NIE zamierzam głosować na ich reprezentanta w I turze. Rozdawnictwo uważam za bardzo szkodliwe. Niestety nikt się od tego nie odcina, a wiecie czyje propozycje podatkowe są najbardziej
pronter - @IWillNeverForget: myślałem że już każdy zna ten obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pi...

źródło: comment_15920394741FXrLuvMIlBrqmAd2scAiV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz