Wpis z mikrobloga

@pronter: Eeee, co w tym takiego śmiesznego?

mniej więcej to że PO nigdy nie była partią socjaldemokratyczną, tylko liberalną i wolnościową, a społecznie dosyć konserwatywną - niewiele różniącą się od Konfederacji. W przeciwieństwie do opiekuńczego i fundamentalnie religijnego PiSu. Gospodarczo jednak bliżej Konfederacji do PO niż do PiSu, co w tym wpisie Mentzena jest zanegowane.


Tak, potem doszli do władzy i udowodnili, że są jednak partią socjaldemoratyczną... A to, że gospodarczo
@pronter: Dlaczego konfederacja miała by poprzeć gościa, który w swoim mieście finansował antifiarskie bojówki, wprowadził kartę lgbt, która umożliwia ograniczenie udziału w przetargach firmom, które mają negatywny stosunek do lgbt itd. Już pomijam, że za obecnego rządu PiSu obciążenia podatkowe są takie same, a właściwie nawet trochę niższe niż za rządu po (obliczenia case), deficyty budżetowe (nie licząc obecnego roku) niższe, a sam dług publiczny jako % PKB nam mocno
@pronter: Nic takiego tutaj nie wyczytałem. Wyczytałem tylko tyle, że PiS jako partia prawicowa, czyli teoretycznie BLIŻSZA poglądom społecznym dla osób popierających konfederacje, doprowadziła do takiego stanu, że część z nich woli poprzeć Trzaskowskiego TYLKO ze względu aby NIE wygrał Duda, pomimo iż nie zgadzają się z nim ani społecznie ani gospodarczo!

Dalej nie widzę czemu waszym zdaniem Konfederacja miałaby OTWARCIE poprzeć Trzaskowskiego, z którym fundamentalnie nie zgadza się na każdej
@przegryw_przegryw: no i w sumie dochodzimy do clue konfederacji, w pierwszych zdaniach pokazujesz to co kompletnie mnie odrzuca za Konfederacją, czyli podejściem społecznym.

Szacun dla Morawieckiego za obniżenie PITu do 17% i ulgę do 26 roku życia.

A PO cóż, wiek emerytalny podniosło i zrobiło dobrze. PiS zdał się na krótkowzroczny populizm go obniżając. Co do LGBT, to ideologia, a zwykli ludzie, i ja nie chciałbym żeby było jak w ultralewackich
@lemek3: w swojej wypowiedzi znowu mówisz o podejściu społecznym głównie. A tu rzeczywiście Konfederacja ma bliżej do PiSu, i to podkreślam w swoim oryginalnym wpisie.

PS w pierwszej turze nie planuję głosować na Trzaskowskiego. Na Dudę planuję w drugiej turze tylko w jednym przypadku - że do drugiej wejdzie Bosak i Duda. Co myślę że nie nastanie :>
@pronter: Tak mówię głównie o podejściu społecznym bo:

1. Bo niestety większość ludzi głosuje pod wpływem emocji, a tematy społeczne wywołuje ich więcej, więc głosują ze względu na poglądy społeczne, a nie ekonomiczne/gospodarcze.
2. Dlatego, że Konfederacja to jednak jakaś dziwna wersja AKAPu (zależy kto mówi, bo oni wewnętrznie mają inne wizje). Tak więc zarówno Duda jak i Trzaskowski różnią się u samych fundamentów, nie mówiąc już o tym, że obecnie
@lemek3: przeczytaj jeszcze raz co napisałem. W pierwszej turze NIE planuję głosować na Trzaskowskiego, w drugiej planuję za kandydatem opozycyjnym z wyjątkiem Bosaka (na Dziambora bym zagłosował przeciw Dudzie, na Korwina pewnie też, ale na faszystę Bosaka - nie).

Jeśli jednak wszystko dobrze przeczytałeś, wytłumacz proszę dlaczego część Konfederacji poprze Dudę. Bo jest skrajnie konserwatywna społecznie i uważa że PiS to mniejsze zło niż PO?
@pronter:

Jeśli jednak wszystko dobrze przeczytałeś, wytłumacz proszę dlaczego część Konfederacji poprze Dudę. Bo jest skrajnie konserwatywna społecznie i uważa że PiS to mniejsze zło niż PO?


Dlatego, że w skład Konfederacji wchodzą ruchy nacjonalistyczne takie jak RN, który ponad wolność gospodarczą przekłada inne wartości, wartości głównie społeczne takie jak w ich mniemaniu "patriotyzm". Do tego pije Memcen - nawet ludzi z tak skrajnych organizacji, którzy mają poglądy bardzo bliskie PiSowi,
@lemek3: bardzo odrzucają mnie natomiast środowiska narodowe, nic dziwnego chyba w tym, że każdy szuka sobie mniejszego zła. Mam wrażenie że zapominasz o zwolennikach partii Korwin, skąd zdziwienie (Mentzena i Twoje, i Twoja próba wpisania to w ramy hipokryzji), że liberałowie gospodarczy wolą poprzeć PO niż PiS? Bo że narodowcy będą woleli PiS niż PO to raczej oczywiste (no, skrótowo tutaj, PiS = Duda, PO = Trzaskowski).
ja nie chciałbym żeby było jak w ultralewackich firmach, gdzie dostają jakieś przywileje, podobnie jak kobiety, za bycie sobą. Ale nie widzę problemu w równym traktowaniu i ułatwianiu sobie życia.

@pronter: To już kompletnie nie rozumiem dlaczego chcesz głosować na trzaskowskiego, który wprowadza to na poziomie instytucjonalnym przyczyniając się do tego, że firmom będzie się opłacało być jak to sam nazwałeś ultralewackimi. W każdym razie, paradoksalnie - być może dlatego
@pronter: Też mnie to fascynuje, ale najwidoczniej ten typ tak ma (w sensie całe to środowisko a nie tylko profesorek Memcen). Ledwo co PKW policzyło głosy i okazało się, że Konfederacja weszła do sejmu to od razu Koran Mekka w pierwszym wywiadzie zacierał łapy mówiąc o ustawia anty LGBT którą nawet PiS miałby poprzeć. I to jest niesamowite. Przez 25 lat jesteś poza parlamentem krajowym i nawijasz o fiskalnym ucisku i