Wpis z mikrobloga

Nie wierzę w obiektywne wyniki matur od kiedy (moja była dziewczyna) opisała mi jak to wyglądało w Sierpcu od lat. Pisała gdzieś w latach 2009-2011.

Wszyscy z komisji się znają, osoby które miały być obiektywne też że znajomościami. Nauczyciele rozwiązujący testy wcześniej i dający rozwiązania uczniom (też np. w kanapkach ukryte karteczki). Wiele wyników nie było na sto procent bo uczniowie albo bali się, że będzie to zbyt podejrzane albo nie zdążyli wszystkiego przepisać.

Jeśli tam takie coś się odwaliło to na pewno w mniejszych miejscowościach niż #sierpc odwalają się jeszcze gorsze rzeczy.
Może już jest lepiej od kiedy internet i media społecznościowe w Polsce są popularniejsze ale niestety zawsze znajdą się tacy co będą kombinować.
#matury #matura
  • 9
@xDawidMx: możliwe, że wówczas pomijali/ignorowali to. W sumie skoro nie przeszkadzało im takie oszustwo to nagięcie innych rzeczy nie byłoby problemem

@Jasmonowayy: dokładnie. Co jakiś czas słyszę, że gdzieś jakoś znajomy na wsi miał to i to rozwiązane. Nie mogę tego potwierdzić w tym przypadku bo to bardziej rzeczy z drugiej ręki ale coś jest na rzeczy. System niestety jest dziurawy i bazuje na dobrej woli. Oczywiście pewnie w 80%
@nightrain: nie pamiętam niestety ile nauczyciele mieli czasu ale wystarczająco aby zarysować ogólnie temat w punktach i dodać kluczowe rzeczy co sprawiło, że wystarczyło lać wodę, rozwinąć myśli i dodać coś co się samemu pamiętało. Są rzeczy których się nie pominie ale na pewno można nakierować
@MatthewDuchovny: siedze na wykładzie i się odzywa młodsza typiara z zapytaniem czy jej zadania z matmy zrobie i normalnie wyslala zdjęcia arkusza xD innego dnia siedze na labach i wysyła mi temat wypracowania na angielski xDDD A inny znajomy to dalej pewnie ma te grupki z messengera, a zdawał ładne pare lat temu.
@Jasmonowayy: przy ścisłych dobre przynajmniej to, że potem wiedza i poziom jest zweryfikowana na studiach.

Chociaż znam osobę która na budownictwie prześlizgnęła się przez 3 lata jak szczur :p naprawdę kreatywność ludzi nie zna granic jeśli chodzi o kombinowanie.
@MatthewDuchovny: w moim mieście jedna szkoła oferowała zdanie matury za opłatą, ale skończyło się to jakoś 2008-2009 bo ktoś tam powiedział dosyć z dyrekcji czy nauczycieli.
jednak szkoły dla dorosłych podobno dają szanse zdać mature za hajs, ogólnie te szkoły to fikcja i wystarczy płacić aby przelecieć całe liceum.