Wpis z mikrobloga

Dobry

Brat kupił E90 325i za 20000 zł
Sprzedający powiedział że ten bierze 1 litr oleju na 1500 kilometrów.
3 tygodnie po zakupie mój brat ma przejechane tym cudem prawie 1000 km a silnik wchłonął już prawie 4 litry oleju. Silnik zalany olejem Liqui Moly 10W40 a z tego co czytam to powinien być zastosowany 5W30/5W40.

Jak bardzo w dupie jest mój brat???

#bmw #e90 #mechanikasamochodowa
  • 83
  • Odpowiedz
@RexRX wszystkie benzyny w E90 są gówniane i awaryjne a ten szczególnie a w tej cenie to już w ogóle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) dlatego kupiłem sobie diesla i z 2 litrów po programie mam prawie 200km i ponad 400 niuta do tego jedzie, nie marudzi i niedużo pali a jak coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@razdwarazdwa: eee niekoniecznie, w uk mozna taki silnik za 1.3 dostać.. Wymiana to pnp tylko ecu zaprogramować.

Ostatnio tskiego 330i cale auto widziałem za £1300..
  • Odpowiedz
@RexRX: prosta sprawa wypruwasz silnik i wsadzasz inny, najlepiej trzylitrówkę, nie dość że wyjdzie taniej niz remont to masz spokój, bo n52 to są w #!$%@? padaki naprawisz pobór oleju to się #!$%@? głowica xD Tylko pozniej przy sprzedazy janusze beda wasami krecic ze ulep ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@razdwarazdwa: ale n5x wsadzasz sobie prawie na gotowo a m54 nie wsadzisz na sanki e90
  • Odpowiedz
@razdwarazdwa: Jeżeli chodzi o hamulce i zawieszenie, to w e90 325i i 330i siedzi to samo wiec te uklady powinny dawac rade przy 272KM, a zawsze można sobie hebel przerzucić np z 335i gdzie na przodzie jest tarcza 348mm, pasuje p&p. Ze skrzynia biegow no to zalezy, jak do m54 podejdzie skrzynia z n52 to praktycznie problemu nie ma, a jak musisz dac skrzynie tez m54 no to moze sie
  • Odpowiedz
@sorek nie wiem co w tym śmiesznego xd, powiem więcej, jeszcze nie jadą w ogóle, wiem co mówię bo jeździłem a ty się możesz śmiać
  • Odpowiedz
@sorek to musiałeś trafić na jakiegoś gruza w dieslu, ja jeżdżę już ponad 2 lata i pomimo paru pierdół nic się z tym nie dzieje, mam na myśli silnik, bo tak jak wspomniałem osprzęt mi się posypał ale to nie był majątek w porównaniu do kasy jaką musiałbym wydać jakbym miał robić silnik , nie ma aut idealnych a już tym bardziej kilkunastoletnich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atrax15: nie, po prostu te silniki sa do dupy xD łańcuch pada, okropna kultura pracy, no i jeszcze diesel kle kle, śmierdzi i egr pali samochody xD
  • Odpowiedz