Wpis z mikrobloga

Dobry

Brat kupił E90 325i za 20000 zł
Sprzedający powiedział że ten bierze 1 litr oleju na 1500 kilometrów.
3 tygodnie po zakupie mój brat ma przejechane tym cudem prawie 1000 km a silnik wchłonął już prawie 4 litry oleju. Silnik zalany olejem Liqui Moly 10W40 a z tego co czytam to powinien być zastosowany 5W30/5W40.

Jak bardzo w dupie jest mój brat???

#bmw #e90 #mechanikasamochodowa
  • 83
  • Odpowiedz
@Crow7422: Tego nawet się sam domyślam więc raczej auta już nie zwróci bo skoro informował o tym nawet sprzedający. A to że ewentualnie przekłamał fakt liczbowy do druga sprawa
  • Odpowiedz
Tak nawiasem, kto jest tak pierodolniety i kupuje auto od kogoś kto otwarcie mówi że żre olej xD


@wxx71: za dobrą cenę sporo ludzi, ale raczej jak wiedzą w co się pchają, bo to się kupuje na remont czy swap, ew części, ale to jeszcze nie etap e90. No i oczywiście trafi się czasem napalony frajer xD
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed no nie do końca, oba silniki mają wadliwa głowice i na zimnym charakterystycznie pracuje podobnie do diesla, jak ktoś znał temat to używał 0w40 i płukanki między wymianami i podobno było lepiej. Pobór oleju występował też w b30 jak można wyczytać na forum https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=191171&start=135 kiedyś się zastanawiałem nad n52 ale po przeżyciach z m57 mi już przeszły amory do podstarzalych bmw. Ostatnie dobre silniki które dobrze wspominam z bmw to
  • Odpowiedz