Wpis z mikrobloga

Mam problem, nigdy wcześniej tego nie robiłam i trochę się stracham, a muszę być uczona w piśmie żeby nie zapłacić jakiś ukrytych kosztow i nie zostać wystrychniętym na dudka ( ͡º ͜ʖ͡º) Chcę wziąć auto w leasing, jest jakiś bloger, poradnik jak to zrobić mądrze? Na co zwrócić uwagę, jak szukać dobrego leasingodawcy, jak zbić koszta jak najbardziej? Macie jakieś porady ze swojego życia? #samochody #leasing #kiciochpyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunaria: jeśli już masz upatrzone konkretne auto, w konkretnym salonie to zgłaszasz się z wyceną do różnych firm oferujących leasingodawstwo i prosisz o przygotowanie oferty. Oferty porownujesz ze sobą, możesz próbować zbić ofertę jednego leasingodawcy przedstawiając ofertę konkurencji i podpytanie czy wyrównają. Mi w ten sposób udało się ugrać 4% mniej na oprocentowaniu i koszystniejszy wykup po zakończeniu leasingu.

I najważniejsze - dokładnie czytac cała umowe. Częste są ograniczenia dot. Przebiegu
@Zetembe bardzo ci dziękuję! A jeśli nie mam upatrzonego auta? Jest kilka które mnie interesują, ale to wielkość raty byłaby przesądzająca? Interesuje mnie coś w przedziale 600-900 (wiadomo im mniej tym lepiej) przy ok. 30k wkładzie wlasnym i jest taki rozstrzał że nie wiem jak wybrać najkorzystniej. Do tych wszystkich aut wysłać zapytanie wyceny do róznych firm? I wtedy sobie porównać? Chyba tak najlogiczniej, skoro do niczego nie jestem zobowiązana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunaria: tak, weź ofertę na wszystkie te konkretne auta od sprzedawców (może uda Ci się wynegocjować rabat lub gratis np. W formie opon zimowych) i z tymi ofertami uderzaj do leasingodawców. Tak jak wspomniałaś, do niczego Cię to nie zobowiazuje, a będziesz miała lepsze rozeznanie na rynku. Ponadto oferty leasingowe, nawet u tego samego leasingodawcy, mogą się znacznie różnić względem różnych modeli/rocznikow/wyposazenia aut.
@lunaria: Zacznij koniecznie od wybrania ~3 aut, które Cię finalnie interesują. Ustal też jakie warunki leasingu chcesz, czyli wysokość wpłaty, liczba lat i wysokość wykupu + ewentualnie przebieg.
Sprawdź jaka jest salonowa oferta na ww. leasing, a potem mając ofertę na auto wysyłaj zapytania do zewnętrznych firm leasingowych.