Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
@skisle_mleko: najgorsze badania ever. Pokażą balonika, przeczytaj kilka liter, ok jeszcze przeczytaj kilka liter na samej górze z tymi szkłami, ok masz szkła.
Znaleźć porządnego okulistę to skarb. Jak robiłem badania przed laserem byłem w szoku że tyle sprzętu do badania wzroku można mieć.
  • Odpowiedz
Znaleźć porządnego okulistę to skarb


@anthoris: bylem na zwyklym badaniu po okulary. Kupa roznych badan, ostrosc, jakies kolorowe kreski czy kropki, dziwne rzeczy sprawdzano ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale okularki ideolo dobrane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@anthoris: szczecin, optyk trendy, kiedys na narutowicza, potem na wojska przy wbk byli, a teraz w galaxy chyba siedza, ale tam juz nie bylem wiec nie wiem czy to ten sam salon czy inny wiec nie wiem czym dysponuja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sierzchula: Szczecin drugi koniec Polski, dosłownie.
@MaciejPN: pierwszy raz się spotykam z tym pojęciem. Chce porządnie zbadać wzrok przed kupnem nowych okularów. Raz na cztery lata chyba można.
  • Odpowiedz
@anthoris: No ok, ale zbadanie wzroku to nie jest dobranie okularów. Tym zajmuje się optometrysta, a potem jest mit kiepskich okulistów, bo nikt nie wie czym się zajmują. Okulista to lekarz, optometrysta to ktoś kto całe studia uczył się jak te okulary dobrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Osobiście mam taką sytuację, byłem u 3 optometrystów, wyniki od -0,5 do -0,75 i astygmatyzm, u każdego informacja że muszę nosić okulary. Przeszedłem się do okulisty na badanie i stwierdził że owszem mam wadę wzroku ale jest na tyle mała że nie warto zakładać okularów, bo może to jedynie popsuc wzrok. Komu wierzyć?
Ewentualnie ktoś poleci dobrego specjalistę we Wrocławiu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tonikroos: mam identyczną wadę. Na laserze powiedzieli, że nie warto robić korekcji bo wada znikoma ale okulary trzeba nosić. Tak samo mówili wszyscy okuliści aby nosić. Lekarz medycyny pracy, też nosić.
  • Odpowiedz
@tonikroos: Obu. I jeden i drugi mogą mieć rację. To już kwestia tylko twojej wygody. Jeden chce widzieć bardzo dobrze/musi np. w pracy i będzie chciał korygować taką wadę, a inny będzie normalnie funkcjonował i nie zauważy znaczącej poprawy. Moja dziewczyna ma taką wadę o jakiej wspominasz i okulary tylko zakłada do auta, bo generalnie to już jest taka wada, w przypadku której możesz mieć wpisane konieczne noszenie okularów do
  • Odpowiedz