Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Czego nie rozumiesz? Górnicy ryzykują swoim życiem kilometry pod ziemią po to żebyś mógł dołożyć im do 13 pensji, 14 pensji, deputatu węglowego i do zakupu kolumbijskiego węgla bo krajowy za drogi!
Znaj łaskę Pana, co ten rząd miałby zrobić z takimi pieniędzmi? Przecież by zgłupieli
  • Odpowiedz
@saakaszi nie wiem jak na śląsku ale na dolnym śląsku na miedzi wypłata składa się z wielu czynników uzależnionych od obecności w pracy typu dodatek za pracę w nocy, dodatek za pracę w warunkach szkodliwych itp itd. i "goła" stawka to aktualnie około 2100 brutto więc pewnie od niej byłoby to liczone.
  • Odpowiedz
Ale nie będą wydobywać węgla który potem państwo od nich będzie musiało kupić, żeby leżał na hałdach. Takze jak spojrzysz na to od tej strony to jest to lepsza sytuacja, niż jak pracują xd
  • Odpowiedz
@saakaszi: pewno zaraz tak jakiś mądry polityk #!$%@?, że inne dziedziny też dostają 100% no dostają 100% bo #!$%@? nie mogą dostać mniej, bo postojowe nie może wynieść mniej niż pensja minimalna a jak wiemy sporo osób wbrew powszechnej opinii vikop ru w polsce zarabia minimalną.
  • Odpowiedz
@Miglancu: ale nie mniej niż minimalna, więc dlatego napisałem że jakiś pastuch zaraz powie że HOLA HOLA ale nie tylko gornicy dostaj 100%, no tak bo jak ktos ma minimalna to mniej dostac nie moze.
  • Odpowiedz
Jestem górnikiem. Mój pracodawca zapłaci mi 80% postojowego, dziś dowiedzieliśmy się że państwo dołoży 20%. Sprawdzajcie trochę rzeczy które przekazują wam media bo te same osoby krzyczące teraz oburzone ze „jak to państwo ma płacić 100%” w innych postach negują ludzi którzy dają się manipulować w sprawie #blacklivesmatter i wychodzą na ulice protestować wcześniej siedzący w domu z powodu #coronavirus . Nazywacie ludźmi idiotami bo dają się manipulować w jednej sprawie, samemu
  • Odpowiedz