Wpis z mikrobloga

Czym się różni apartament inwestycyjny od apartamentu :/?
Chciałbym zamieszkać w apartamencie inwestycyjnym, bo przecież nikt mi tego nie zabroni. Niemniej jednak co się wiąże z zakupem takiej nieruchomości na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych? Gówniane materiały budowlane? Częsta zmiana sąsiadów?
#nieruchomosci
#mieszkaniedeweloperskie
  • 17
@Papilon: to zwykły slongan marketingowy, który oznacza zwykłe mieszkanie, tylko że najprawdopodobniej zaprojektowane tak, żeby opłacało je się wynajmować (lokalizacja, podział na pokoje / mały rozmiar). niektóre bloki są stricte projektowane pod małe mieszkanka pod wynajem. jeżeli jest tam dużo takich mieszkań, to będziesz miał osoby wynajmujące w sąsiedztwie, co jest minusem.
@Wychwalany: metraż + układ wskazuje, że jest to lokal mieszkalny. Lokal użytkowy rozumiem jako

Lokal użytkowy to część budynku składająca się z jednego lub więcej pomieszczeń, wydzielona stałymi przegrodami budowlanymi, albo cały budynek, nie będący mieszkaniem, pomieszczeniem technicznym czy gospodarczym.

Zakładam, że użytkowy = usługowy. Tak, szukam we Wrocku. Krakowska 37- tak się nazywa ta inwestycja.

Odpowiadając wprost- nie sprawdzałem, a zakładam.
@Papilon: papierów tej inwestycji nie widziałem, ale ona jest idealna pod małe biura dla wolnych zawodów: prawnik, psycholog, różni lekarze, notariusze, tłumacze itd. Pod najem krótkoterminowy też jest dobra. Przeciez plan tej inwestycji to jak hotel.