Wpis z mikrobloga

Ale najzabawniejsze, że obydwum tylko się wydaje, że są anty-kapitalistyczne. W rzeczywistości nienawidzą czegoś zupełnie innego. Tego samego, czego nienawidzę i ja!

Bo to, co dziś nazywa się "kapitalizmem", to nie jest żaden kapitalizm. Jest to komunizm


Jak kisnę z tego wpisu XD ONR od zawsze jest antykomunistyczny i antykapitalistyczny zarazem, a on próbuję ocieplać ich wizerunek i insynuuje, że tak naprawdę do kapitalizmu nic nie mają. On wie nawet lepiej jaki jest program danej organizacji, niż oni sami, cóż za bezczelność! Brawo Panie Janusz! Albo jest się z Panem (prawica), albo przeciwko Panu (komunizm) - nie ma pośredniej drogi. Kapitalizm=komunizm. Czego nie rozumiecie lewakaki? Jak kapitalizm się sprawdza to prawica, a jak nie sprawdza, to to jest komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#korwin #polityka #konfederacja #bekazkonfederacji #bekazkorwina #bekazprawakow #4konserwy #onr #antifa
GoddamnElectric - > Ale najzabawniejsze, że obydwum tylko się wydaje, że są anty-kapi...

źródło: comment_1591458623J3OnLkqU3RKsa1ZrfEG3dJ.jpg

Pobierz
  • 16
@Volki: Zacznijmy od tego, że tak naprawdę właściwie nie ma krajów, które są w 100% socjalistyczne, lub 100% kapitalistyczne, więc to też nie tak, że jest wszystko czarno-białe - zawsze chodzi o proporcje. W Polsce jak najbardziej mamy gospodarkę rynkową, w tym wypadku odmianę kapitalistyczna (bo jest też socjalizm rynkowy, którego w Polsce nie mamy), gdyż najprościej rzecz ujmując podręcznikowo tłumacząc środki produkcji są w rękach prywatnych i działają na zasadach
@Volki: Za długie więcej płacą.
A tak na poważnie - mogę w skrócie: Nie, w Polsce nie ma socjalizmu. Tylko co to zmieni, skoro nie uwierzysz i nadal będziesz okopywał się w swoim stanowisku nie dopuszczając argumentów? Ty nie przeczytasz, ale ktoś na pewno przeczyta. Może jakiś korwinista, który pod wpływem tego szybciej zmieni postrzeganie świata i zauważy, że Pan Janusz robi go w bambuko?
@Volki: Ale skąd żeś wziął, że solidaryzm jest dobrowolny? Dobrowolnie to można wrzucić pieniążka na Owsiaka w ramach solidarności ze słabszymi, ale nie o to chodzi w tym nurcie. Przecież wszystko tam się opiera na silnej pozycji państwa (w odmianie narodowej). Rynek ich zdaniem jest dobry, ale dostrzegają, że nie zawsze jest korzystny dla wszystkich - właśnie wtedy państwo interweniuje, by ów niedogodności zlikwidować. Wszystko w zgodzie z katolicką nauką społeczną
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: czy ja coś o korwinie pisałem?
Socjalizm to socjalizm, nazywaj rzeczy po imieniu.
Ale faszyzmem lewaki rzucają już jak popadnie.
Kto nie z wami ten faszysta xd

Edit: czym się różni socjalizm od solidaryzmu?
Solidaryzm to jaka doktryna polityczna?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoddamnElectric: no to lewacy często się mylą, potwierdzasz.
Wg mnie to tylko etap wprowadzania socjalizmu.
Właśnie poszanowania prywatności nie masz w wielu dziedzinach. ZUS, wychowanie dzieci, edukacja, podatek dochodowy, prawo lokatorskie, sprzedaż ziemi rolnej, do bardziej absurdalnych jak podatek od deszczowki, drzewa na działce, piwko w parku, pączki w szkole. No i przede wszystkim socjalistyczne są te wszystkie 500+, podnoszenie minimalnego wynagrodzenia, zaraz będzie dochód gwarantowany, państwowe supermarkety, oczko plus. ech