Wpis z mikrobloga

Po prostu WOW.

jest zamkniecie, ludzie potracili prace, moj kampus zamkniety, moje rozdanie dyplomow sie nie odbedzie, nie moge nawet oddac ksiazek do biblioteki ale protest sie odbedzie.

Na szybach sklepow kartki z podziekowaniami dla NHS ale z drugiej strony narazmy ludzi na zarazenie i zrobmy protest, niech NHS ma wiecej roboty :D

Protest BLM w "Leicester" jutro kolo clock tower. Popatrzcie na oficjalny oswiadczenie BLM Leicester.

Czy to nie jest zwyczajne "morda w kubel wy uprzywilejowani biali ludzie"? Tak wlasnie czarni widza bialych.

#blm #leicester# #uk #protest #uk #lewica
Namarin - Po prostu WOW.

jest zamkniecie, ludzie potracili prace, moj kampus zamkn...

źródło: comment_1591342670mDNbiCG5Eq90nJsE25gLqb.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Namarin "Use your privilege to benefit them." Ciągle widzę wpisy o przywilejach dla białych. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie mam przywileje będąc białym? Chętnie z nich skorzystam. Co za wylew hipokryzji...rzygać się chce na tą całą sytuację
  • Odpowiedz
  • 7
@Namarin ostatni akapit najlepszy:
ten protest ma wzmocnić głosy czarnych
Nie próbuj mowic jeśli nie jesteś czarny
Nie wszczynaj przemocy jeśli nie jesteś czarny

Czyli jeśli jesteś czarny to możesz spokojnie mówić, oraz demolować miasto :]
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: Urodziłeś się biały więc nie zrozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie to miałeś z górki, dobre szkoły, brak biedy, brak strzelanin i kradzieży na podwórku. Pewnie jeszcze miałeś oboje rodziców w domu i dawali ci jeść każdego dnia. Chodziłeś do lekarza przynajmniej raz w roku.
Jak możesz nie widzieć że masz przywileje.
  • Odpowiedz
@Namarin: po prostu w innych krajach zachodnich z zazdrością patrzą na to co się dzieje w USA i też chcą darmowe fanty i rozwałkę bez konsekwencji
  • Odpowiedz
@taukuZielonka: Wiesz, zaczelo sie od tego ze zostalem posadzony o brak szacunku wiec juz teraz zapobiegawczo pisze z duzej litery. Bo uwierz mi lub nie ale sa ludzie w moim otoczeniu, ktorzy traktuja te duza litere jako wyraz szacunku :D

Dzieki.
  • Odpowiedz
Urodziłeś się biały więc nie zrozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie to miałeś z górki, dobre szkoły, brak biedy, brak strzelanin i kradzieży na podwórku. Pewnie jeszcze miałeś oboje rodziców w domu i dawali ci jeść każdego dnia. Chodziłeś do lekarza przynajmniej raz w roku.


@j3sion: Przepraszam za to, padam na kolana bo przeciez wybralem sobie taki zywot decydujac jakie geny zostana mi przekazane. XD

Przepraszam
  • Odpowiedz
@Namarin: Dopisz jeszcze:
According to the ONS study, black people are four times more likely to die of COVID-19. If you really want to use your "white privilege" - whatever that means in the United Kingdom in 2020 - for the benefit of black people, please ask them to stay home.
  • Odpowiedz
@Namarin:
Po pierwsze, naprawde nie pisz you z wielkiej litery, w angielskim nie ma czegos takiego jak "Ty" pisane z wielkiej litery w polskim i anglicy uznaja to za dosc mocne dziwactwo.
Po drugie, szanuje w opor ze bronisz zdrowego rozsadku.
Po trzecie, moze cie to jednak sporo kosztowac, jezeli robisz to pod swoim nazwiskiem na jakiejs uczelnianiej grupie facebookowej. Lepiej zacznij samemu grac karta mniejszosci jak najszybciej, bo mozesz
  • Odpowiedz
@piwniczak:

1. Czyli wszystko sie zgadza bo ja jestem nieco dziwaczny i ekscentryczny.
2. Nie pisze tego na zadnej grupie tylko na swoim profilu. Tak czy siak nie pisze niczego strasznego. Przedstawiam jedynia inny punkt widzenia.
  • Odpowiedz