Wpis z mikrobloga

@Mescuda: jeszcze nigdy przebywając za granicą nie spotkałem sie z jakimś antypolonizmem. Jak już to ze współczuciem że urodziłem sie w Polsce. Niektórzy, szczególnie starsi Polske traktują na równi z Ukrainą, Białorusią. Jeden Norweg zapytał mnie się kiedyś czy to prawda że jeździmy do pracy po parę osób jednym samochodem. Nie potrafił zrozumieć na cholerę, bo to dla niego żadna oszczędność na paliwie xD
  • Odpowiedz
Ale szczególnie w Belgii,Holandii,Niemczech czy w krajach Skandynawskich uchodzimy za gówno,przesrane jest byc polakiem


@sad_budluck: przynajmniej z Holandia to bzdura

Holendrzy kojarzą nas generalnie z pracowitym narodem, powiedziałem koledze z pracy że szukam na kupno nowego domu bo nie chce mi się robić remontu to powiedział coś w stylu 'dlaczego? Przecież mówisz po polsku nie będziesz przynajmniej miał problemu dogadać się z ekipą remontową. Gdyby nie Polacy ten kraj rozpadłby się
  • Odpowiedz
@cargt3: W sumie to trzeba być debilem, żeby uznać, że skoro niewykwalifikowani robotnicy z jakiegoś kraju, czyli ludzie z najniższego szczebelka drabiny społecznej, zachowują się jak zwierzęta, to wszyscy z tego kraju się tak zachowują. Tak jakby niziny społeczne w Anglii czy Holandii nie zachowywały się jak zwierzęta XD

Dlatego nie wierzę w takie historyjki, zresztą miałem zawodowe kontakty z ludźmi z prawie całej Skandynawii, z USA, Wielkiej Brytanii i Holandii
  • Odpowiedz
@mayek: ja mieszkam od ponad roku w Belgii i nie zgodzę się z Tobą. Belg nigdy nie powie szczerze do Polaka co myśli o naszym narodzie. Udają przyjaznych jednak nie jest to szczere. W miejscowości której mieszkam, trzech mężczyzn o ciemniejszej karnacji i czarnych włosach ukradło sporo alkoholu z supermarketu. Zdjęcia z kamer zostały opublikowane na facebookowe grupie mieszkańców tej miejscowości. Auto którym przyjechali miało szwajcarskie tablice rejestracyjne. W komentarzach jednak
  • Odpowiedz
@kilemile Znam osoby które pracują czy pracowały dla skandynawskich firm i to wygląda jak opisujesz. Holendrzy po czasie też zaczeli nas tak samo traktować więc jak jakaś nowa osoba przyjdzie do pracy to będzie miała takie samo odczucia jak ty. Do Holandii jedzie najdroższa część polskiej patoli bo bardzo łatwo można znaleźć pracę przez agencję bez znajomości języka nawet angielskiego i bez żadnych umiejętności. Ile procent Holendrów nie będąca imigrantami zachowoje się
  • Odpowiedz
@Mescuda: polskie głupie kobiety powinno być :p
Szkoda tylko że ten rasizm w stosunku do czarnych to nie jest żaden rasizm xD

Za to faktycznie rasistowskich tekstów czarnych, nikt nie krytykuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cargt3: bez obrazy ale troche to swiadczy o ich nie za wysokim intelekcie skoro nie skojarzyli ze do bogatszego z biedniejszego kraju nie emigruje caly przekroj spoleczny a raczej najnizsza warstwa, w ktorej statystycznie jajwiecej patologii :p
  • Odpowiedz