Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was posiada kredyt hipoteczny w Mbanku?
Wg umowy powinna nastąpić zmiana stawki bazowej:

"Zmiana stawki bazowej obowiązującej w Banku następuje 3 (trzeciego) dnia roboczego miesiąca, następującego po
miesiącu, w którym Bank dokonał sprawdzenia wartości stopy referencyjnej WIBOR 3M, tj. każdego 3 (trzeciego) dnia
roboczego marca, czerwca, września, grudnia.

Zmiana wysokości oprocentowania uruchomionego Kredytu wynikająca ze zmiany stawki bazowej obowiązującej w Banku,
nastąpi w dniu spłaty najbliższej raty wynikającej z Harmonogramu spłaty po zmianie stawki bazowej."

Czy komuś zmieniło sie oprocentowanie ze wzgledu na zmiane stóp procentowych?

Aktualnie płace tylko odsetki poniewaz jest na etapie uruchamiania transz(nie płace kapitału jeszcze), nie wiem czy to ma znaczenie, ale żadnego punktu w umowie o tym nie widze zeby to miało wpływ na oprocentowanie.

#kredythipoteczny #mbank #kredyt
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corey53: Według mnie teoretycznie od wczoraj masz naliczane odsetki zgodnie z niższą stopą procentową, masz gdzieś szczegóły tego kredytu po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i jest widoczne oprocentowanie? Jeżeli tak to już, albo w najbliższych dniach powinno pokazać się zaktualizowane oprocentowanie. Nawet spoko masz jasno napisane, kiedy zmiana bo u mnie w PKO BH jest WIBOR 6M i w umowie jest mowa tylko o "sześciomiesięcznych okresach obowiązywania wskaźnika", które
  • Odpowiedz
@corey53: No to zapewne, zgodnie z punktem którego nie doczytałem, oprpcentowanie już się zaktualizowało ale niższe odsetki będą naliczane dopiero od dnia spłaty najbliższej raty i wtedy powinno pojawić się zaktualizowane oprocentowanie i inna kwota kolejnej raty. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto wie więcej albo ma w Mbanku i miał aktualizowane chociaż wątpię jak są takie sztywne okresy, ja jeszcze czekam aż do sierpnia na obniżenie oprocentowania.
  • Odpowiedz
@corey53: Podpinam się, ale z innego powodu. Dzisiaj pokazali aktualizację WIBORu i jest 0,68% zamiast 0,69%, a powinno spaść do okolic 0,27%. Wie ktoś dlaczego? Mają jakiś zapis w umowie? Jestem na urlopie i nie mam przy sobie umowy kredytowej.
  • Odpowiedz
@koojon: ja mam taki zapis:

"3. Bank dokonuje sprawdzenia wartości stopy referencyjnej WIBOR 3M w przedostatnim dniu roboczym lutego, maja, sierpnia
i listopada. W przypadku, gdy w dniu sprawdzenia, wartość stopy referencyjnej WIBOR 3M różni się od wartości stawki
bazowej obowiązującej w Banku, Bank dokonuje zmiany wartości stawki bazowej obowiązującej w Banku w granicach
zmiany wartości stopy referencyjnej WIBOR 3M, tj. przyjmuje jako wartość stawki bazowej obowiązującej w
  • Odpowiedz
@koojon: W------m sie na to od kiedy oglosili 'obnizke' do 0.68. Odpowiedz: bo sa cwaniaczkami, i specjalnie zrobili aktualizacje 28.05 kiedy znano wczesniej date wprowadzenia obnizki. Albo przyfarcili z terminem o dzien. Wybierz co wolisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesli stopy sie utrzymaja to do 0.27 obniza dopiero za kwartal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczcie sobie ze 28.05 bylo jeszcze 0.68. @
p4wl - @koojon: W------m sie na to od kiedy oglosili 'obnizke' do 0.68. Odpowiedz: bo...

źródło: comment_1591456144rqmQcoJajou3dKHSy8uah2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz