Wpis z mikrobloga

Dzisiaj fajny rekord w JM press 175kg x 4 :) Poza tym w głównym ćwiczeniu Reverse band bench press 242,5kg x 1.

Jeśli chodzi o reverse band bench press, to kiedyś zrobiłem i 252,5kg ale bez pauzy, zdecydowanego zatrzymania na klacie, oraz z inną techniką.
Po zmianie techniki i wprowadzeniu pauzy zrobiłem 240kg x 1. Dzisiaj +2,5kg i tyle :) Fajny speed rep wszedł :) Wszystko zgodnie z planem na dzień dzisiejszy.

Następnie JM press, w planie miałem zrobić 8-10RM, ale robiąc serie rozgrzewkowe poczułem że łokcie/tricepsy są o dziwo względnie zregenerowane więc stwierdziłem że 3RM zrobię, wyszedł 4RM 175kg x 4. Uwielbiam to ćwiczenie, w żadnym innym nie czuje tak bardzo rozrywania tricepsów, łokci, ogromnego napięcia, a samo ćwiczenie przy dużym ciężarze jest niesamowicie trudne, szczególnie początek fazy koncentrycznej. Heh ale nic nie przychodzi łatwo :)

Low Pulley Vgrip Rows - Czyli wiosłowanie na dolnym wyciągu... Z tego ćwiczenia muszę chyba całkowicie zrezygnować bo wymaga absurdalnych ciężarów, dzisiaj 250kg x 20, a cały wyciąg już nieźle trzeszczał i się wykrzywiał :P Z każdym powtórzeniem zastanawiałem się czy zaraz odlecę czy wytrzyma lol.

Cały trening
Reverse band bench + pause - 242,5kg x 1
JM press 175kg x 4
Low pulley rows 4x10 + 1x20 250kg
Wide lat pulldown 4x8
Ez bar biceps curls 3x8
Triceps band pushdown 3x30

I wiadomo #pokazforme bo mało kto ma tak zacny bebech ( ͡ ͜ʖ ͡)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dzisiaj fajny rekord w JM press 175kg x 4 :) Poza tym w głównym ćwiczen...
  • 4
@IntruderXXL: Jak liczysz te 242,5 kg, to jest którys z tych wariantów?
1. masa sztangi i obciążenia,
2. masa sztangi i obciążenia minus siła naciągu gum przy klacie,
3. masa sztangi i obciążenia minu siła naciągu gum przy lockaucie,
Jak liczysz te 242,5 kg, to jest którys z tych wariantów?


@RamzesXIII: Sztanga + obciążenie. Gum się nie wlicza. Ściągają one około ~50kg przy klacie, i prawie nic przy lockoucie.

Optymalne ustawienie jest właśnie takie aby gumy ściągały 20-30% 1RM (1rm ze zwykłego wyciskania) przy klacie, i 0% lub jak najmniej przy lockoucie.

No i wtedy ustawiasz gumy w jeden sposób, i za każdym razem ustawiasz tak samo :)