Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2827
Bardzo szanuję Netflixa, że można włączyć napisy na polskich filmach. W końcu w całości rozumiem, co mówią xD

#netflix #film #kino
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zasadzka01: Z oszczędności producentów? Nie ma kasy i hajsu na postsynchrony w studio jak w Hollywood. Kiedyś czytałem że jak wysłali bodajże Pana Tadeusza do Hollywood do przeróbki na Dolby to jankesi wycięli wszystkie litery sz, ż, ź bo myśleli że to zakłócenia na taśmie więc specyfika języka też coś ma z tym wspólnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Giacomina: Ja oglądałem za to wczoraj Zimną Wojnę i mimo, że nie chciałem polskich napisów to byłem zmuszony je włączyć ze względu na wstawki po francusku. Takie sobie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Confileus: Ostatnio na Polsacie pierwszy raz widziałem Jak rozpętałem II wojnę światową z napisami, #!$%@? ile tekstu mi wcześniej uciekało bo jak na polską produkcję przystało niemiec mówi bo niemiecki a arab po arabsku xD
  • Odpowiedz
Dlatego najlepsze są filmy z lektorem xD


@MarianoaItaliano: xDDDDDDD

Filmy z lektorem to jeden z powodw, dlaczego polak nie rozumie polskich filmów, jest przyzwyczajony do smutnego dziada dogranego w warunkach studyjnych zagłuszającego wszystko, i z normalnym dźwiękiem się gubi.
  • Odpowiedz
@Giacomina: ja do prawie wszystkich angielskich też włączam angielskie napisy, bo jak się trafi jakiś brytyjski, sepleniący aktor, albo taki Matthew McConaughey to też nie rozumiem ni w ząb.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: możesz go nie dostrzegać, mnie on osobiście przeszkadza w oglądaniu.

Dubbing rasa panów (plus oryginał, ale tego mówić nie trzeba). Miejsce lektora jest w sowieckim sojuzie, skąd przyszedł.
  • Odpowiedz
@Giacomina: pare razy ogladalam jakis film polski z angielskimi napisami bo polskich nie było. Jeszcze angielskiego dobrze nie znałam, ale chociaż czasem coś dotarło, bo ze słuchu to prawie nic xD W ogóle dziwi mnie że np w serialach typu pierwsza miłość, m jak miłość, klan, barwy szczęścia wszystko słychać okej, a jak już jakiś film to aktorzy brzmią jakby mieli kluchę w gębie i wszystkie słowa zlewają się w
  • Odpowiedz