Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak Nickelodeon emitował przed swoimi programami głos torturowanego protestującego z Hong Kongu? Albo jak Sony głośno poparło prawa homoseksualistów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Lub jak Apple bohatersko zmieniło logo na tęczowe w Chinach? Bo ja też nie #usa #bekazlewactwa
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bounty: przecież wszystkie te akcje mają na celu zwrócenie uwagi potencjalnych klientów na marke.
W 2016 bizzard krzyczał „wspieramy mniejszości Seksualne ! Jesteśmy z wami!”
W 2019/20 zamykał usta mieszkańcom Hong Kongu, gdy ci deklarowali wolnościowe hasła.
Skąd ta zmiana?
Z nikąd, nic nie uległo zmianie. Po prostu, każda spółka Jest zawiązywana z nastawieniem na zysk, a takie truizmy to cyniczna forma zwiększenia dochodu, tanim i bardzo skutecznym sposobem.
  • Odpowiedz
takie truizmy to cyniczna forma zwiększenia dochodu


@Internetowy_Archiwista: i właśnie tym najbardziej gardzę. Przecież to nic innego jak po trupach do celu. A może to jakaś korporacje specjalnie takie akcje wywołuje aby zrobić sobie reklamę?
  • Odpowiedz
@Bounty: Ja pamiętam jak te wszystkie korpo protestowały przed zamykaniem Ujgurów przez Chińczyków w obozach koncentracyjnych. A nie, czekaj, oni z tymi chinolami robią biznesy XDDDD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bounty: jak umarł Jan Paweł II to zagraniczne MTV ani na sekundę nie przerwało programu (°°

serio
  • Odpowiedz
Z nikąd, nic nie uległo zmianie. Po prostu, każda spółka Jest zawiązywana z nastawieniem na zysk, a takie truizmy to cyniczna forma zwiększenia dochodu, tanim i bardzo skutecznym sposobem.


@Internetowy_Archiwista: i to niby działa? Sam studiowałem marketing i byłem dość mocno zaangażowany w te sprawy i nie wydaje mi się, aby takie oświadczenia miały cokolwiek zmienić. A jeśli już, to jest to zabawa na krawędzi, bo może się skończyć jak
  • Odpowiedz
@Bounty: A pamietasz może jak kilka lat temu pewien Polak zostal zabity paralizatorem przez Policję na lotnisku w Kanadzie? Ależ fala zamieszek przetoczyła się przez Kanadę i Stany, pamiętasz? Ja też nie!
  • Odpowiedz
@Ranger: Ja nie studiowałem marketingu, więc więcej wiedzy teoretycznej masz ty. To co napisałem to moje przypuszczenie, tak po prostu uważam.
Może w samej sprzedaży tego nie widać, a wiesz może coś na temat działania spółki na giełdzie? Może to tutaj jest odpowiedź na pytanie - dlaczego to robią
  • Odpowiedz
@plushy: jest, ja nawet nie jestem konserwą. Po prostu w tej chwili odbywa się wielki zbiorowy ból d--y skrajnej lewicy i właśnie do tego się odniosłem w tym wpisie.
  • Odpowiedz
@Internetowy_Archiwista: wyniki sprzedaży mieli dobre, mimo tego stracili 8 miliardów dolarów (serio, możesz to sprawdzić). Oczywiście ich przedstawiciel powiedział, że to przez to, że jest moda na noszenie brody xD Ale już nie robią takich reklam, chyba się boją, że znowu ludzie nagle pokochają brody( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JimmyFireClub: Wiadomo, że pamiętam. Jak tylko o tym usłyszałem to pobiłem sąsiadkę i poszedłem ukraść telewizor.
  • Odpowiedz