Wpis z mikrobloga

Trochę #perfumy, ponieważ inspiracja pochodzi z asortymentu perfumerii Galilu (którą poznałem dzięki tagowi).

Koronawirusowa twórczość własna. Na pierwszym zdjęciu, po lewej stronie, znajduje się inspiracja znaleziona we wspomnianej perfumerii za jedyne 1090PLN. Z całym szacunkiem do sztuki i rękodzieła, to jednak trochę dużo jak na podstawkę pod kadzidło. Po prawej natomiast widać mój wyrób wykonany w budżecie <30PLN. Nie jest idealny, ma skazy i niedoróbki wynikające z pośpiechu (JA CHCĘ TO JUŻ MIEĆ!), ale sprawił mi mnóstwo frajdy i umilił dwa popołudnia. Gdybyście chcieli się pobawić w wyciski i odlewy, to zostawiam kilka słów kluczowych do dalszych poszukiwań:
- wycisk: masa alginatowa (protetyczna, wyciskowa),
- odlew: gips syntetyczny,
- poprawki: noż do gipsu (polecam dowolny z wąskim ostrzem, żeby móc "obrobić szpary" w odlewie),
- zabezpieczenie powierzchni: emalia uniwersalna w sprayu.
- know-how: Youtube (odlew dłoni, masa alginatowa),
W razie pytań - służę pomocą.

#diy #majsterkowanie #inspiracje
fryco - Trochę #perfumy, ponieważ inspiracja pochodzi z asortymentu perfumerii Galilu...

źródło: comment_1591094139M6UQtRvP9BhKfOXFHpjT8n.jpg

Pobierz
  • 13
@Overrr: Dziękuję ()
@Grzesinek: Si, popiół spada do wnętrza dłoni. Po pierwszych testach stwierdzam, że więcej warstw lakieru ułatwiłoby czyszczenie. Obecnie trochę popiołu zostaje w liniach papilarnych i zagięciach skóry.