Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, inżyniera szukajo !

Aplikacja przeze mnie bo po pierwsze będzie zmuszony pracować ze mną, po drugie mogę zgarnąć bonusa, po trzecie jestem jedną z osób przeprowadzających rozmowy kwalifikacyjne. Firma niestety nie oferuje pakietu relokacyjnego tak więc opcja dla kogoś mieszkającego w UK albo gotowego się przeprowadzić. Mogę zaoferowac przekimać kogoś na kanapie czy ostawić na lotnisko jak będzie potrzeba.

Praca przy rozwoju i testowaniu systemów z ogniwami paliwowymi, na przekroju elektroniki-elektrotechniki-mechaniki-chemii. Musisz kumać zarówno prawo ohma jak przemiany gazowe czy protokół CAN. O wzory nikt nie pyta. W firmie pracuję już ponad 3 lata, IT jak #!$%@?ło tak mnie dalej #!$%@? ale ogólnie atmosfera jest spoko i normalne pieniądze. Plus - nikt nie ściga za mirkowanie w godzinach pracy.

Link do ogłoszenia podam po wylegitymowaniu się profilem LinkedIn, zbyt dużo fantastów i synowbozych do mnie pisało wcześniej.

----
Working as part of the Product Development team, this role will apply Test & Validation engineering skills to lead the design and development of commercial products for use in applications ranging from small portable power devices to automotive applications to industrial power systems.

The successful candidate for the Senior T&V Engineer role will be responsible for the planning and delivery of test & validation activities to meet project objectives and milestones. This will include conducting validation tests to meet all legal, functional, customer and business requirements of the product, and creating test methods to suit product requirements, functionality and safety. The individual will lead, support, perform and approve all assigned product validation activities.

The successful candidate for the T&V Engineer II role will be responsible for following defined test methods to conduct test to the requirements of the validation plan and project milestones. This will include operating and maintaining assigned test equipment, performing product validation activities (including endurance, environmental, robustness and certification testing).

You will hold a BEng, BSc (or equivalent) in a relevant discipline, or possess a relevant non-degree level qualification alongside suitable laboratory or industrial experience.

Typically, a Senior Engineer will have 5 years of relevant industrial experience in a product validation role, post completion of your degree, whereas an Engineer II will normally have 2 years’ relevant experience. Membership of a relevant professional body, progressing towards chartered status is advantageous.

You will be able to demonstrate experience of product validation testing, test reporting and data analysis, as well as experience in validation and experimental methods in a commercial business environment. Knowledge of the following validation principles is also essential; reliability growth, accelerated life testing and statistical analysis.

You will have proven capability of delivering work packages on time and to commercial and technical requirements. A key skill is the ability to predict and understand the stresses and environments that a product will be subjected to in real world usage, and design tests to simulate these conditions in controlled laboratory environment.

You will be able to demonstrate experience of working with quality systems and safe working practices and of troubleshooting and rectifying faults to recognised methodology.

It is key to us that you have a commercial mindset and the ability to work with a flexible and solutions focused approach, in an agile and fast paced environment. You must also be able to work collaboratively with a cross-functional team alongside both technical and non-technical colleagues. As such, excellent communication skills are vital.

This position will be at either Engineer II or Senior level, dependant on experience. At Engineer II grade the salary range is £23,500 - £31,999. At senior grade the salary range is £32,000 - £38,000.

We offer a range of benefits, including:

- Salary sacrifice pension scheme with 4% employee and employer contribution
- Private healthcare
- Life cover
- 25 days holiday per year plus public holidays with flexibility to buy or sell holidays each year
- Exclusive discounts at a wide range of high-street and online retailers
- Cycle to work scheme
- Company paid seasonal flu vaccinations
- Free on-site parking
- Free tea and coffee

We offer opportunities for learning, development and ongoing professional development. Our Exceptional Contribution Award and Peer-to-Peer Recognition schemes recognise and reward outstanding contributions of individuals and teams.

------

#inzynieria #emigracja #praca #pracbaza #uk
  • 31
East Midlands, Leicestershire

LeicesterSHIRE czyli pomiędzy Leicester a Nottigham


@Wujek_Fester: Dalej podales tylko region i wojewodztwo. Pomiedzy Leicester a Nottigham jest 30 mil. Po prostu podaj nazwe miasta albo postcode. Chyba wiesz w ktorym miejscu pracujesz? :)
@m4jk3l jestem jedynym Polakiem na stanowisku inżynierskim, znając profil firmy i miasto znajdziesz mój profil LinkedIn w 4 minuty. Był już raz zjeb spamujący moje konto mailowe w pracy oraz amator trojanów z wypoka.
@Ziomek420: Inzynier czego ? Przy jakich warunkach ? Tylko dniówki po 8h i do domu czy tyle wychodzi mu z nockami ? Nadgodziny ? Jaki klimat w pracy ? Zarabiałem 5k do ręki jeszcze w 2012 roku, znam kolesi zarabiających po 20k miesięcznie na łapę i nigdy bym ani do poprzedniego życia nie wrócił ani sie z nimi nie zamienił. Tutaj czas wolny to świętość.
@Blitzkrung: Jaka firma w Polsce robi badania nad ogniwami paliwowymi ? Co do kolesi z 10-13k brutto - ponawiam pytanie - na jakich warunkach ? Też mam kumpli inżynierów wyciągających takie pieniądze - albo pon-pt w delegacji robiąc serwis maszyn albo na każde pierdnięcie firmy i zawsze pod telefonem jako szef utrzymania ruchu. Jeszcze jest kierownik budowy - raz w Suwałkach, raz w Zakopanem. Wszyscy mają 10k+ brutto. Ja po 8h
@Wujek_Fester: fajna praca, ale nie inwestowal bym kasy w przeprowadzke, zeby zarabiac 38k funtow, czyli co by nie bylo mniej niz mozna i zarabialem w PL
Oczywiscie nie tylko kasa sie liczy w emigracji, no ale za duzy spadek imo. W PL sa dobre stawki, zdalna praca i mozna mieszkac tez w UK :P
Ziom, masz mocno zdeaktualizowane dane na temat jakosci pracy w PL(IT), nie lubie tego kraju i wyjechalem,
@Blitzkrung: Które konkretnie ? We wroclawskim autmotive pracowalem prawie 3 lata (Wabco) i na sensowne pieniadze nie moglem liczyc wiec zaglosowalem nogami :)

@marcel1337: Piszesz o IT ? Niestety nie moja działka. Wiem, ze te 38k dupy nie urywa, ja mam na tym samym stanowisku troche wiecej,

@sh2dov: Ja jestem juz troche wyzej :) To nie IT ziomus.
@Wujek_Fester: Ogloszenia Ci nie dam, ale moge Ci podeslac numer do dyrektora dzialu. Inna firma z wielkiej czworki fitterom placi 42k podstawy, auto sluzbowe badz kasa, bonus, bonus za szybciej zrobiona robote. Generalnie chlopaki jak ktorys ogarniety to 4-5 kola bedac zatrudnionym zarabia. Pomocnik ma okolo 30k
@sh2dov jestem skłonny uwierzyć jeżeli do tego wliczane są diety za delegacje. Mnie praca 5 dni w tygodniu poza domem nie kręci. Kumpel w Polsce też tak pracuje, ma 12k podstawy brutto i nerwy czy mu ktoś żony nie puka pon-pt.
@Wujek_Fester: Masz swoj rejon, praca 4x12h i 4 dni wolnego. Cos was troche tam w wala robia z ta kasa. Bo senior jak dla mnie 60++ powinien mniec zarobki. Technik z nadgodzinami wyciaga 80-100k ale to nie kazdy, bo zalezy co moze odpisywac. Znajomy czesiek hydraulik kasuje 240f dniowki netto i pracuje w guildord, aczkolwiek jest samozatrudniony. Generalnie dodatki robia cala robote.
@Wujek_Fester: Inzynier, inzynierowi nie rowny. Ale £2400 dla seniora to troche za malo. Rozumiem, ze okolice leicester i to nie jest londyn ale to za malo. Moze automotive branza w uk jest slabo oplacana, ale zarobki sa porownywane do robola, a odpowiedzialnosc jest na innym poziomie