Wpis z mikrobloga

Zdycham ze śmiechu jak łatwo przygłupom - rasistom jest potwierdzić swoje uprzedzenia. Ignorując ludobójstwa jakie dopuścił się biały człowiek, ignorując lata wyzysku czarnych, mordowanie ich, poniżanie fundując im tym samym wielkopokoleniową traumę (czego prawicowi rasiści nie są świadomi, bo ich wiedza z psychologii jest zerowa).
Jest tu widoczna dychotomia. Bo prawaczki tak perorują o męskiej, honorowej postawie, o upodleniu narodu polskiego przez lata, o wartościach rodzinnych. Jakie konkretne myślenie, ma zwalniać czarnoskórych z takich przymiotów? #pytanie
Dwie kwestie:
-w multikulturalnej Kanadzie tego typu rzeczy się nie zdarzają (chodzi o niedehumanizujące traktowanie),
-biały człowiek dopuścił się największych masakr w historii ludzkości.
#bekazprawakow #protest #usa #neuropa #rasizm
źródło: comment_1590957509lEdIv2Q2JeTB1y2BBOVuGH.jpg
  • 31
@JamesVV: przecież to jest ewidentnie fake XD policjant podchodzi pod samochód z bronią jak gangster trzymając jedną ręką yhm xD do tego na filmiku noc, czyli musiało się to stać kilkanaście godzin temu, a żadnych newsów o tym
@generalnyprzeglad: Jak już ci wyjaśniłem uprzednio, nie każdy jest cuckiem. Nikt nie będzie z siebie robił samarytanina i prostytuował się przed czarnymi by naprawić jakieś krzywdy z przed 200 lat. Jesteśmy żywymi ludźmi, mamy swoje cele, ambicje, godność i wszystko inne i nasze życie nie kręci się w okół pomagania murzynom. Nie jesteśmy im nic winni, jak sądzisz inaczej to idź sprzedaj dom i oddaj murzyńskiej rodzinie pieniążki, ale nie oczekuj,
@generalnyprzeglad: Czyli zapewne jako biały człowiek z chęcią dasz się zamordować czarnym ludziom za wyimaginowane przewiny twoich przodków? Jako Polak, który nie ma z tym nic wspólnego, a i tak z poczuciem winy tylko z powodu koloru skóry? Jako biały Polak, który zapewne w całym swoim życiu nic złego nie zrobił zarówno czarnym jak i białym? Sam kolor twojej skóry definiuje winę za postępowanie przeszłych pokoleń o tym samym kolorze skóry?
@generalnyprzeglad: taguj #urojenialewakoidalne żebym nie musiał takich wysrywów czytać.
W #!$%@? mam czy ktoś jest biały, czarny, żółty, śniady czy zielony, Tutsi czy Hutu - rozmawiam z człowiekiem a nie z kolorem skóry. Jeżeli taka osoba ma coś więcej do zaoferowania - na przykład normalną rozmowę - taką randomową z dupy o nie wiem, hodowli jedwabników albo muzeum lotnictwa - to dlaczego miałbym taką osobę szkalować?
Większości ludzi chyba naprawdę #!$%@?ło
@generalnyprzeglad: W ogóle nie masz wiedzy i nie znasz się na temacie ale się wypowiadasz...Od razu zacząłeś obrażać innych. Zero jakiegokolwiek zastanowienia, że może ja się mylę. W Kanadzie też to miało miejsce...tylko nie na czarnych. W sumie jak myślę o Kanadzie to mi się bardziej serduszko łamie bo chodziło tam o dzieci ;_;

Druga sprawa, że gadasz coś o wielopokoleniowej traumie. Nie ma czegoś takiego. Jest to zwyczajna wymówka ludzi