Wpis z mikrobloga

@Faiko: prawie dobrze Ci wyszły te możliwe powody, ale pozwól, że poprawię, bo da się lepiej narzucać odpowiedź:

- łatwy dostęp do broni
- uzbrojone społeczeństwo
- możliwość nabycia broni
- łatwość wejścia w posiadanie broni
- fakt, że jest duża szansa, że przeciętny człowiek jest uzbrojony

Jak tak postawisz pytanie to będzie znacznie łatwiej uzyskać odpowiedź na jaką liczysz.
@ppqa: , ale dałem tez powody z drugiej mańki czyli te etniczne i jak jesteś w stanie podać jakieś powody to napisz bo na cholerę miałbym oczekiwać od ludzi odpowiedzi które sam bym wybrał?

Nie wiem czemu wymienienie powodów które są często przytaczane w dyskusji o tym temacie miało być narzucaniem odpowiedzi komukolwiek i miało by służyć otrzymywaniu informacji zwrotnej o treści zgodnej z jakąś niby tezą
w pytaniu.
@ppqa: @Faiko: Dodałbym jeszcze brak szkoleń w zakresie strzelectwa. Większość hamburgerów uważa że -OOOOO mam bruń i #!$%@?. gdzieś maja zasady beapieczeństwa bo poprawka- to MOGE mieć i mam c`nie? Prowadzi to do kuriozum, gdzie stricte nie kupujesz broni, żeby sie ochronić przed powiedzmy rabusiem, ale przed własnym sąsiadem- debilem.
@Faiko: etniczne też. Ale stawiałbym bardziej na problem szerszy- ekonomiczny. Niziny społeczne nie tyle co nie mają, ale nie widza szans na życie w "normalnym" społeczeństwie. Czują się wykluczeni, co po odpowiedniemu ukierunkowaniu powoduje realne wykluczenie społeczne, w konsekwencji prowadząc do radykalizacji poglądów. Efektem są gangi na ulicach, zamieszki z policją i cały gnój który wylewa sie teraz z stanach.
@Faiko Strzelaniny to dość ogólne twierdzenie. Większość strzelanin to gangusy vs gangusy z nielegalnej broni. Nawet większość mass shooting to gangusy.
Jeśli chodzi o ludzi, którzy biorą broń i strzelają do ludzi to znaczna większość z nich miała problemy i zaburzenia psychiczne - co generalnie tylko potwierdza slaby dostęp amerykanow do opieki psychologiczno - psychiatrycznej.
@Faiko: To zależy, o które strzelaniny chodzi.
Większość licznika nabijają porachunki gangów, które wynikają z tego, że młodzi Murzyni nie chcą pracować a potrzebują więcej kasy niż można dostać socjalu, więc organizują handel narkotykami, jest konkurencja, są walki o zajęcie lepszych miejscówek. Tu powodem jest brak właściwego wychowania i edukacji oraz powszechność rozbitych rodzin w tym środowisku (co częściowo wynika z tego, że samotna matka dostaje więcej socjalu od pełnej rodziny