Wpis z mikrobloga

@xspeditor: a może Pani źle zrozumiała pytanie i będą sprawdzać, czy ma po 5 na przęsło, a nie po 6 na jednym, a 4 na drugim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio- imo nie można na takiej podstawie oceniać profesjonalizmu firmy, od pewnej ilości aut za #!$%@? nie utrzymasz w ryzach takich detali, jak ilość desek na przęsło, ilość pasów, kątowników itp., a lepiej żeby sprawdzili
@Bakys: pracuję z firmami mającymi po 50/100 i więcej i u nich jakoś może się to zgadzać. Zawsze dispo wie co na na naczepie i co może zrobić.
Ale no dobra, niech dispo nie wie, ale przecież kierowca też jakoś tą naczepę odbiera od pracodawcy i przegląda.

Tak btw, ta firma ma 5 aut
@xspeditor: to ja wiedziałem swojego czasu kiedy przegląd w każdej naczepie i ciągniku wychodzi i kiedy np. oleje są do zmiany. Ale to i tak ludzie mają w dupie i jak się pytam czy ma maty antypoślizgowe to świeci oczami i nie wie. Taka branża, a widoków na zmianę nie ma ¯\_(ツ)_/¯
@xspeditor: nie wiem, może żyję w innym świecie, ale jakoś średnio sobie wyobrażam, że kiero odbiera naczepę i liczy ile ma na niej kątowników, pasów, desek (już nie wspomnę o sytuacji, w której kierowcy robią przepinki w porcie itp.).

im się #!$%@? potrafi przyczepa wypiąć na autostradzie/ odkręcić koło/ pęknąć koło przez #!$%@? ciśnienie etc. a Ty mówisz o sprawdzaniu ilości desek na przęsło
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: przecież te elementy się eksploatują, można je zgubić itp.
Sam ostatnio przechlałem gdzieś jeden kątownik, bo wożę je cały czas na naczepie, bo schowek przy naczepie taki mały, że zapchany jest zapasowymi pasami i klamrami. Grzech spytać? Ostatnio dzwonił do mnie dyspo z pytaniem ile mam pasów i nie widzę w tym nic niezwykłego.

Wożę często stal w rolkach w muldzie i np matę antypoślizgową ciężki krążek zawsze utnie na
@Prokurator1990: no to jest jego wyposażenie potrzebne do pracy? I jak się zużywa to ja mam mu zaglądać do skrzynek i popatrzeć - hmm aha, nie ma już ani jednej przekładki, to mu włoże

@Sildenn: przecież nie chodzi mi o dokładną liczbę sztuk, tylko +/-
A z pasami to u mnie jest standard 24 pasy i 24 zamki, jak kierowca widzi że jakiś pas/przekładka / zamek jest zużyty to sobie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: dogrywasz robotę w ciemno, wiedząc, że kierowca ma te 24 pasy i klamry.
Kierowcy zajumali/zgubił/cokolwiek np. 4 klamry. Jedzie na załadunek, wychodzi że jest lipa, bo nie styka sprzętu. I co wtedy? ŁOLABOGA JAKI ZUY SIOFER!
@Sildenn: tak, właśnie tak. Wiadomo że jak ukradli to nie ( ale kto kradnie takie rzeczy).
Ale jak wyposażam go w sprzęt, a potem ma połowę tego sprzętu i mi o tym nie powiedział, to nie jest moja wina.