Wpis z mikrobloga

Dziś obchodzimy Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Wyrazy głębokiego szacunku, wdzięczności i uznania za trud i wysiłek poniesiony podczas misji wojskowych. Szacunek i wsparcie!
#wojsko #weteran #armia #wojskopolskie #patriotyzm

Ps. Mamy tu jakis misjonarzy?
Ja bylem na I zm PKW Afganistan
jathek - Dziś obchodzimy Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Wyrazy głębok...

źródło: comment_1590732234y7m9rlGiI5HdFRDTc5EM9y.jpg

Pobierz
  • 31
@Andriejewicz: Masz rację, mundur nie czyni bohaterem. Ale nikt poza Tobą nie nazwał misjonarzy bohaterami. Zwyczajne okazanie szacunku za trud i narażanie się dla państwa.
Sens poszczególnych misji to osobny temat, ale jedno jest pewne - gdyby nie misje w Iraku i w Afganistanie, to bylibyśmy dekadę w plecy z organizacją i sprzętem w armii. Do tego weterani mają wyższą wartość bojową i praktyczną wiedzę, którą mogą przekazywać dalej.

Moim zdaniem
@jathek: dziękuję panom zawodowym żołnierzom za to, że dzięki nim państwo nie ukradło mi trzech lat życia, podczas których dostałbym potężnych zaburzeń osobowości spowodowanych znęcaniem się przez kolegów.
@jathek W takim razie wszystkiego najlepszego i szacunek za robotę!

Ciekaw jestem skąd w tym wątku taki wysyp negatywnych komentarzy o jednakowej treści.

Niestety zwykli ludzie nie znają historii konfliktu, a przede wszystkim kwestii talibów, terroryzmu i polityki jaką próbowali tam wprowadzać. Odcinane kończyny, zabijanie dzieci, zbrodnie, zastraszania, szantażowanie itp.

Pozdro! Mam nadzieję że przekazałeś jakiemuś młodemu rocznikowi jakąś wiedzę z takiego wyjazdu;)