Wpis z mikrobloga

pokonała Cię matematyka na poziomie gimbazy, do twj pory jej nie pojąłeś, nawet w liceum i do tego chwalisz aię tym jakby to był powód do dumy... fajnie masz


@portas91: To skumaj, że mnie też pokonała, a potem i tak skończyłem liceum, studia (gdzie była matematyka wyższa), byłem na wymianie zagranicznej, dostałem dobrą pracę, a potem skończyłem kolejne studia za granicą i jestem teraz dobrze wykwalifikowanym specjalistą. Nie umiem nawet mnożyć,
@oba-manigger: Pracuje za biurkiem, i wiele razy użyłem funkcji liniowej.
Jak np musisz określić zmienność jakiegoś parametru (sygnał z czujnika) w całym zakresie to (o ile czujnik ma skalę liniową) to wystarczy zrobić pomiary w dwóch punktach. żeby mieć policzony cały zakres.

@Pietrzykowski:
objętości... no ku*wa nawet jak jesteś najbardziej tępym "łopaciarzem" na budowie to chyba musisz potrafić policzyć ile tego betony Ci wejdzie na ten fundament czy do formy..
Funkcje trygonometryczne


@Vein: Jak chcesz coś budować, czy policzyć bez funkcji trygonometrycznych...?

Każda konstrukcja (drewniana/ stalowa) w około Ciebie zrobiona jest z trójkątów (mosty, wiadukty, wieżowce).. Nawet głupiego daszku do karmnika dla ptaków dobrze nie zaprojektujesz (co najwyżej zrobisz na zasadzie...jakoś to będzie) bez trygonometrii.

Nic dziwnego że posługiwali się nią już Babilończycy czy starożytni Egipcjanie..im była potrzebna...Tobie nie jest... Jak "barbarzyńcom" w tamtych czasach (bez obrazy).

Że o jakiejkolwiek fizyce
@Pan_krecik: Mówiłem, kalkulatory mam od tego, nie będę kutangensów liczył na pałę :) Nie mam czasu ani ochoty na to. Wiem jak policzyć boki w trójkącie prostokątnym, a przy bardziej skomplikowanych, jak mówiłem, kalkulator.
Do zbudowania równeg karmnika równo nie potrzebujesz funkcji trygonometrycznych :D Tylko metrówki, ołówka, piły i materiału
Mówiłem, kalkulatory mam od tego, nie będę kutangensów liczył na pałę :) Nie mam czasu ani ochoty na to. Wiem jak policzyć boki w trójkącie prostokątnym, a przy bardziej skomplikowanych, jak mówiłem, kalkulator.


@Vein: a jak Kolego wyznaczysz (inaczej jak na pałę) długość boku - w sytuacji gdy znasz jedynie długość jednego boku trójkąta i kąt pomiędzy nimi?

Zawsze jakoś sobie człowiek poradzi... ale z projektowaniem nie będzie miało to nic
@oba-manigger akurat najprostsza funkcja liniowa jest i jej używasz nawet jeśli nie wiesz. Idioci, którzy jej nie pojeli to tacy, którzy jak mają przepis, w którym jest napisane "300g kurczaka", a mają 500g to nie wiedzą o ile więcej dać pozostałych składników według tego samego przepisu. A serio są tacy ludzie
Ciśniecie po typie, bo napisał że to nie jest powód do dumy, nie znając mema? Naprawdę tak ugryzła was jego odpowiedź, bo pokonała was matma, żeby mu cisnąć? Przecież ma rację i nie ma znaczenia to czy odpisał pod memem czy nie. Przegranie z matma w szkole średniej oznacza, że albo był ktoś bardzo leniwy i nie chciało mu się przysiąść na godzinę, żeby coś zrozumieć, albo jest "mało bystrą" jednostką (bo