Wpis z mikrobloga

Hejo,
Rok temu zasadziłem na tarasie truskawki w doniczkach - owocowały super. Bawiłem się przy okazji w timelapsy, ale kilka krótkich. Teraz zasadziłem kolejne, i korzystając z tego że są jeszcze same kikuciki, chciałbym zrobić jeden długi timelaps od sadzonki do owocowania.

Ustawienie aparatu ze stałym napięciem i interwałometrem na statywie - spoko. Natomias wpadłem na pomysł zrobienia czegoś ciekawszego, i poza robieniem zdjęć w ciągu dnia rozszerzyć timelapse na noc. Spokojnie na allegro idzie znaleźć tanio lampę IR, i powinno fajnie wyglądać. Natomiast martwię się o same rośliny - czy wielodniowe naświetlanie w nocy światłem podczerwonym nie wpłynie na nie źle?

W sumie nie wiem do kogo do skierować bo dosyć interdyscyplinarne pytanie, to taguje sporo xD
#ogrodnictwo #truskawki #ogrod #fotografia #timelapse #fizyka #biologia #botanika
  • 3
@yolo92 Czytam sobie i dostaje sprzeczne informacje - jedne źródła mówią że chlorofil odbija fale powyżej 850nm i IR nie wpłynie w ogóle na fizjologię roślin, a drugie że IR jest super i przyspiesza rozwój ¯_(ツ)_/¯