Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy komuś kiedyś udało się utargować 10%-20% przy zakupie mieszkania od dewelopera? Myślicie, że przy obecnej sytuacji jest jakaś szansa na to czy raczej nie ma co się łudzić i będą trzymać ceny? xD

#nieruchomosci #deweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ecc10e9b940832ef250e844
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 10% xD
kiedy tu się takie cyrki #!$%@?ą jak ściskanie pionów instalacyjnych, aby tylko ugrać półmetra na mieszkaniu co w skali budynku daje 45m2
odpowiem jak eksperci

Czy to prawda, że można utargować u dewelopera nawet do 10% wartości mieszkania?

Co #!$%@?? NIe, skąd ten pomysł?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy u którego dewelopera i zależy czy już się liczy z obniżkami czy jeszcze liczy na przeczekanie. Do mnie dzwonili z mieszkaniem o które pytałem w grudniu z propozycją ok. 13%, a odmówiłem, bo raz, że nie ma ciśnienia, dwa, że jak tyle proponują teraz to po wakacjach będą proponowali 20%.

Zresztą wystarczy wejść na gumtree / olx aby zobaczyć, że teraz wszystkich #!$%@?ło i rozrzut bywa i 8
  • Odpowiedz
PustyWybranek: Mi się udało 5%, ale z ceny już dość obniżonej (ostatnie mieszkanie na osiedlu). Nie targowali się tylko zaakceptowali moją propozycję bez gadania, więc czasem się zastanawiam, czy mogłem powiedzieć więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zatem moja rada jest taka: powiedz więcej - najwyżej powiedzą, że nie, to powiesz mniej ;)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak kupujesz to często miejsce postojowe w garażu podziemnym można gratis dostać albo za mały ułamek ceny. Na umowie później cena mieszkania z metra jest stosunkowo wysoka i ładnie wyglada w statystykach cen transakcyjnych ;-) #pdk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: XD większość deweloperów zarabia srednio nie więcej jak 10 procent na projekcie, a dwucyfrowe marże sa rzadkością więc nie liczyłbym w tym momencie na takie obniżki o jakich mówisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dane za I kwartał 2020 mówią, że koszt wybudowania M2 bloku to około 4500 zł. Ceny przystępne dla zwykłego człowieka to coś w granicach 6-9 tys za metr. Na dodatek we Wrocławiu więksi deweloperzy już dają zniżki na wejście na poziomie 8-10%. Na większe obniżki, albo rekompensujące je dodatki (jak np garaż lub komórka w cenie) trzeba będzie poczekać, ale wydaje mi się, że zjazdy z dzisiejszych cen o
  • Odpowiedz
HałaśliwaRozowypasek: byłem oglądałem i zagraliśmy z żoną w złego i dobrego policjanta. Mi się podobało i byłem gotowy kupić z buta (mamy gotówkę). A moja żona narzekała, że piwnicy nie ma, że miejsce parkingowe jest na środku, że widok do dupy. No i odpuściliśmy. Po 3 dniach dzwoni developer (przedstawicielka biura sprzedaży) i sama zaproponowała że spuszczą 5% (prawie miejsce parkingowe za friko). Tak sami z siebie

Zaakceptował: marcel_pijak

  • Odpowiedz