Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś z was trenuje skacząc na skakance? Ja bym chciała to wprowadzić jako alternatywę dla biegania np. w dni kiedy nie mam czasu albo pogoda okropna. W mieszkaniu mam miejsce, ale boję się o panele i nie chcę sąsiadów #!$%@?ć dlatego chcę kupić jakąś matę i na niej skakać. Takie coś znalazłam, ale drogie, ewentualnie jeszcze taka z metra na allegro, ale też drogo wychodzi. Chciałabym taką ok 1,5mx1,2. Polecicie coś? Wiem, że są jeszcze takie puzzle piankowe, ale nie jestem pewna czy dobrze się na tym skacze z racji, że pewnie mocniej amortyzują.
#mirkokoksy #mikrokoksy #mikrokoksydeals #skakanka #cardio #bieganie #biegajwykopem
  • 16
  • Odpowiedz
@Patrycja89: Do skakanki nie ma co brać puzli mniejszych, niż 1x1 m i z panki. Raz, że skakanka może haczyć o odkształcenia na łączeniach puzli, a dwa: pianka ma mniejszą sprężystość i kiepsko się skacze.
Ta guma z allegro wydaje się przyzwoita, a jeśli chce puzle to takie o wymiarach ok 1x1 m, żeby móc swobodnie podrygiwać na środku :).
  • Odpowiedz
@Patrycja89: metalowej linki totalnie nie polecam, chyba że chcesz bić rekordy szybkości, albo lubisz w crossfit - w innym wypadku odpada, bo skakanka z łożyskami utrudnia naukę i prawie nie nadaje się tricków urozmaicających skakanie. tylko się zniechęcisz. najlepiej kup ten typ - zwykłą, kablową.
jak dopiero zaczynasz to polecam ten filmik i w ogóle ten kanał, gościu jest koksem, a skacze właśnie na takiej zwykłej i wyjaśnia też czemu.
  • Odpowiedz
@windamirinda: ale ja raczej nie myślałam o takiej cienkiej szybkościowej skakance tylko raczej takiej bokserskiej
np. tej. Kablową już kiedyś miałam i nie podeszłam mi - odkształcał się ten kabel ciągle i była za lekka
  • Odpowiedz