Wpis z mikrobloga

Chcę kupić buty na moto ale typowe "buty motocyklowe" nie dość, że zazwyczaj są obleśne to do tego kosztują... dużo. Jeżdżę na razie tylko na #motocykle125 więc pomyślałem, że może jakieś kucowskie buty taktyczne by się do tego nadawały. Ceny spoko i po zejściu z motocykla można w nich chodzić.

Co myślicie? Na jakie marki w ogóle patrzeć? Widzę, że są Mil-Tec, Vemont i cała masa noname'ów ale kompletnie sie na takim obuwiu nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motocykle #militaria #buty
  • 27
@szejk_wojak: Tylko weź jeszcze zwróć uwagę na różnicę w budowie podeszwy motocyklowego buta, a buta trekkingowego. I tak, to jest element, który robi dużą różnicę chociażby w takich aspektach jak zmiana biegów, czy obsługa tylnego hamulca. Już wygodniej jeździ się w zwykłych trampkach, niż trepach z taką podeszwą ;).
@lays o, ten temat znowu... Tak, jest roznica, bo predkosc tez jest inna. Tak, ktos inny moze cie uderzyc, jasne, tak samo jak przy jezdzie na rowerze, ale tam nikt sie nie zbroi w nic innego niz kask. W skrocie: nie przesadzajmy
@szejk_wojak: Mil-teci i inne no-name'y sobie odpuść, jeżeli szukasz sensownych czarnych butów w sensownej cenie, możesz obczaić protektory, ja mam model grom plus z membraną, nie mam do nich zastrzeżeń a i nie przemakają. Z innych producentów słyszałem że bates ma niezłą jakość, ale i tak mistrzostwem świata będą haixy, II gatunek można wyrwać za 200-500 zł
@szejk_wojak: przestań pajacować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie są buty motocyklowe, tak samo jak większość ubrań tekstylnych, nie nadaje się na motocykl. To że tak się nazywają, to czysty marketing. Nie ma co się dziwić producentom, skoro wielu ludzi ma we dupie swoje bezpieczeństwo i kupuje takie rzeczy. Skoro znajdują rzesze odbiorców, niech kupują. Pojeździsz trochę, wywrócisz się z raz, czy dwa pod domem, albo na