Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, miałem skończyć studia i #!$%@?ć do Anglii z tego #!$%@?łka, a tu koronawirus i zamknięte granice xD
Niby można busem i byle przed grudniem, żeby wynegocjować z pracodawcą wypłatę, żeby się załapać na jakiś stały pobyt, bo przedwczoraj uchwalili ustawę, że będą punkty dla zagranicznych pracowników, żeby przyjmować tylko tych z wykształceniem, bo nie chcą już taniej siły roboczej ze wschodu europy.
Wszystko jak psu w dupę xD
#studia #studbaza #emigracja #uk #polska
  • 19
@Jozuhve_z_PL: Z samym Angielskim to skandynawia raczej odpada, chyba, że znajdą się oferty. A skoro do UK nie dam rady, to będę się kierował do swojego życiowego celu. Do UK chciałem na parę lat; popracować, zrobić magistra.
@Davidozz: Zależy co jeśli chodzi o Skandynawię - IT, inżynierskie zawody, angielski wystarczy na początek, a lokalne języki oprócz islandzkiego i fińskiego są do ogarnięcia. Studia magisterskie w UK to koszt minimum 10k gbp chyba że tyle masz zaoszczędzone ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Ja mam brytyjskie kwalifikacje z finansów i o dziwo po ofertach najwięcej widać, że jest najwięcej dostępnych w Singapurze i Luksemburgu. Cóż, koronawirus
@Davidozz: co do UK, to raczej przejażdżka autobusem nie jest największym problemem (można przespać większość), a raczej fakt, że bezrobocie teraz wysokie i mniej zatrudniają niż w innych okresach, szczególnie żółtodziobów. Poza tym jak skończy się okres przejściowy, to za magisterkę będziesz musiał płacić na takich samych zasadach co obcokrajowcy, czyli drogo.

W Niemczech jest sporo magisterek po angielsku, za darmo.