Wpis z mikrobloga

Po remoncie miałem straszny bałagan w pomiarach i postanowiłem zrobić z tym nieco porządku. I tak powstało urządzenie którego zadaniem jest odczyt czujników BME280, odczyt do 32 czujników 18b20, odczyt stanu 8 kanałów radiolinii elmesa - odczytuje to stan kilku czujek ruchu PIR i pilota. Optoizolowane wejście do krańcówki w zamku abym wiedział czy zamknąłem zamek po wyjściu z mieszkania, dwa przekaźniki które sterują siłownikami zaworów - wychodzę z domu skrypty stwierdzają że mnie nie ma i zakręcają dopływ ciepłej i zimnej wody. Dodatkowo jest port rs485 do odczytu podlicznika który mam w rozdzielnicy - tak abym wiedział czy zakład energetyczny ma sprawny licznik i nie leci w kulki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po odczytaniu tego wszystkiego esp wysyła ro zwykłym http do serwera i dalej zajmują się tym przeróżne skrypty.
Tak wygląda kod programu który jest na ESP.
#elektronika #elektronikadiy #inteligentnydom #rs485 #esp8266
dktr - Po remoncie miałem straszny bałagan w pomiarach i postanowiłem zrobić z tym ni...

źródło: comment_1590092306TtEBhk8qVkCthWzQ13oXSo.jpg

Pobierz
  • 34
@Jarek_P: Do końca nie wierzyłem że się uda to wszystko w jednym ESP, więc zostaje uniwersalna nie chce mi się czekać na jeden egzemplarz płytki miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: W sumie fajny projekt, ale jaka jest motywacja? Robisz to dla frajdy, czy uważasz że to potrzebne, boisz się czegoś? Włamania, zalania przez uszkodzenie w hydraulice? Z tego co widziałem po twoich wpisach to chyba podobne rzeczy robisz zawodowo...? Czy może aż tyle hobbystycznych projektów?
@4833478: Taki fetysz, lubię mieć wszystko opomiarowane, wcześniej miałem w mieszkaniu z 10 sztuk esp, teraz ogarnia to jeden i instalacja przewodowa. Zawodowo montuje fabryczne urządzenia, i na ich podstawie tworzę sobie potem tanie odpowiedniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: Ja do tej pory jechałem na wemos d1 mini albo nodemcu ze względu na prostotę programowania i wygodę all in one, ale często brakuje mi stabilności albo zasięgu wifi. Zakupię 07s i popróbuję.