Wpis z mikrobloga

Po remoncie miałem straszny bałagan w pomiarach i postanowiłem zrobić z tym nieco porządku. I tak powstało urządzenie którego zadaniem jest odczyt czujników BME280, odczyt do 32 czujników 18b20, odczyt stanu 8 kanałów radiolinii elmesa - odczytuje to stan kilku czujek ruchu PIR i pilota. Optoizolowane wejście do krańcówki w zamku abym wiedział czy zamknąłem zamek po wyjściu z mieszkania, dwa przekaźniki które sterują siłownikami zaworów - wychodzę z domu skrypty stwierdzają że mnie nie ma i zakręcają dopływ ciepłej i zimnej wody. Dodatkowo jest port rs485 do odczytu podlicznika który mam w rozdzielnicy - tak abym wiedział czy zakład energetyczny ma sprawny licznik i nie leci w kulki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po odczytaniu tego wszystkiego esp wysyła ro zwykłym http do serwera i dalej zajmują się tym przeróżne skrypty.
Tak wygląda kod programu który jest na ESP.
#elektronika #elektronikadiy #inteligentnydom #rs485 #esp8266
Pobierz dktr - Po remoncie miałem straszny bałagan w pomiarach i postanowiłem zrobić z tym ni...
źródło: comment_1590092306TtEBhk8qVkCthWzQ13oXSo.jpg
  • 34
brakuje mi stabilności


@WuBe: Co to znaczy? Niektóre moje ESP działają w zasadzie od włączenia po kilka lat bez zwiechy, kwestia to ogarnąć w programie każdy możliwy wyjątek, np jest sieć wifi ale brak w niej DHCP bo się częściowo zawiesił router, jest kilka takich pierdół o których trzeba pamiętać.
@dktr: te które mam w domu (kilkadziesiąt sztuk) na moim wifi też właściwie działają bez zająknięcia, ale te co poszły do ludzi to różnie bywa.
@WuBe: Używam różnych, stabilizatory LD33V, przetwornice na LM2596. Ogólnie nie ma znaczenia, ważne aby blisko esp był kondensator, ja tam zawszę daję ~800-1000uF
@dktr: tak, bez kondensatora to nie ma co zaczynać. Ja daje jeszcze małego ceramicznego 100nF razem z 470uF. Nie wiem czy pomaga, ale pewnie nie szkodzi.
@dktr: jak Ty na to znajdujesz tyle czasu? Masz dzieci? U siebie ostatnio aby coś polutować muszę siąść wieczorem albo w nocy. Poprawiając kod do rolet czy anemometru zarwałem w ostatnim czasie kilka nocy.
@dktr: z całym szacunkiem, mam dzieci i sobie ten stan chwalę jednak ciężko na własne pomysły znaleźć tyle czasu co kiedyś. Szczególnie jak mi córka przyjdzie pomagać w lutowaniu.
@dktr: u siebie ostatnio skończyłem poprawiać kod do buderusa. Gdyby ktoś chciał gadać swoją aplikacją z tymi kotłami może do mnie pisać. Rozmawiam z nim w obie strony ( zmiana ustawień oraz czytanie wartości z pieca)