Wpis z mikrobloga

Czas na małe sprostowanie. Wczoraj wrzuciłem ten wpis, plusowany przez 50 osób, gdzie pisałem go w tonie, sugerującym, że Vehicle to Grid jest wręcz tuż za rogiem.

Chciałbym dzisiaj polecić kolejny odcinek Tesla Daily Podcast, produkcji Roba Maurera, w którym to ładnie i krótko wszystko podsumował, przyglądając się dokładnie, od kiedy wiemy konkretne rzeczy. I podkreśla, że to co wiemy teraz mogło dobrze być newsem dzień, tydzień, miesiąc, czy 3 miesiące temu... więc to wcale nie jest tak, że VtG jest już "nieuniknione".

Swoją drogą, naprawdę polecam ten kanał dla każdej osoby, która posiada jakiekolwiek akcje Tesli albo myśli o ich zakupie/sprzedaży. Zwięzłe, rzeczowe podsumowania najważniejszych wydarzeń, które mogą mieć wpływ na przyszłość Tesli.

#tesla
anonimowy_programista - Czas na małe sprostowanie. Wczoraj wrzuciłem ten wpis, plusow...
  • 12
@pitersi: przykładowo, taką samą tezę można było wysunąć, gdy pierwsze Tesle model 3 zjeżdżały z lini produkcyjnej, bowiem miały już potrzebny dwukierunkowy inwerter. To jednak było prawie 3 lata temu... a tej funkcjonalności nadal nie ma. Może dodali ją na zapas, ale jak pokazuje życie... wcale tego nie skorzystali od razu. Więc skoro czekali już prawie 3 lata... mogą czekać kolejne 3 albo 6, albo 66.
@gonzo91: obecnie regularnie dokupuje dość dużo. Początkowo zakładałem i robiłem regularne inwestowanie za 2k PLN na miesiąc. Ostatnie 2-3 miesiące to w praktyce wychodzi bardziej 4-6k PLN na miesiąc.

Przed samym baterry day nie planuje dokupować jakoś specjalnie za jednym razem. Powiem natomiast, że po baterry day mogę nieco zwolnić z tempem inwestycji... czyli w sumie prawdą jest to, że chce wzmocnić swoją pozycję przed, aczkolwiek robie to stopniowo. w Tesli
@anonimowy_programista: Sam dużo myślałem o włożeniu większej ilości pieniędzy przed samym battery day. Z uwagi, że inwestuje bardziej long term może nie mieć to większego sensu, gdyż nie ma gwarancji, że cena "po battery day" za jakiś czas nie spadnie poniżej tego co mamy aktualnie. Skok do góry jest pewny, ale o ile to też niewiadoma.
Myślałem też o zrobieniu shorta, dokupieniu przed, sprzedaniu zaraz po (tej ilości którą dokupiłem), a
masz 90k włożone czy obecna wartość akcji? Czyli jak bańka spadnie o połowę to masz tylko 45k?


@MilionoweMultikonto: jestem spokojny o moją inwestycję w dłuższym okresie, tzn. 5-10 lat.

Nie zdziwię się, jak na skutek cofnięcia się rynku USA, cała giełda USA zanotuje jeszcze jeden dołek, ale Tesla obecnie tylko powiększa swoją przewagę nam innymi producentami samochodów.