Wpis z mikrobloga

  • 38
ostatnio mialem wypadek z winy innego kierowcy, moj samochod niestety skasowany, szkoda calkowita. Jak prawomocna jest wycena ubezpieczyciela, kiedy wartosc mojego samochodu obliczyl z innej wersji silnikowej i podstawowego wyposazenia? Mianowicie mialem passata b5 2.8 z manualna skrzynia i napedem na 4 w nieco lepszym wyposazeniu srodka niz zwykly sztruks (fotele skora+'alcantara' chociazby), a na pismie z Link4 widnieje jak byk passat b5 1.6 basis. Domyslam sie, ze nie mogli sie doszukac wartosci mojego samochodu, bo aktualnie zaden nie jest wystawiony na portalach aukcyjnych, a ichniejsza baza danych siega 20 lat wstecz, gdzie moj byl 99 rocznik. 5450zl zaproponowali XD Wiem, ze moge sie odwolac, ale czy ma to sens? #motoryzacja #ubezpieczenia #wypadek
  • 44
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan: Napisałem że naprawa albo równowartość.
Ubezpieczyciel dąży do minimalizacji straty, natomiast poszkodowany może udowodnić znacznie wyższą wartość pojazdu.
Zlecenie takiej sprawy firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu odszkodowań również może mieć sens (aczkolwiek trzeba się wczytać w warunki bo to też różnie bywa).
  • Odpowiedz
@fuckup: Ja miałem 2 razy szkodę całkowitą, 2 razy mechanik mi naprawił i dalej jeździ. Co prawda u mnie szkoda była tylko na bokach auta, więc wystarczyło wymienić drzwi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pivoo u mnie troche gorzej, dostalem strzal w prawe przednie kolo od e39, zwrotnica peknieta, sanki i rama przesuniete, slupek wgnieciony, takie tam xD Generalnie mocno strukturalnie oberwalem.
  • Odpowiedz
@fuckup: masz wylozyc to idz do mechanika jakiego chcesz, niech Ci zrobi full wypas ale upewnij sie ze dostaniesz fakture bo te #!$%@? faktury nie wystawiaja. Pozniej ta fakture skanujes i przesylasz ubezpieczycielowi z zadaniem zwrotu

@ipoproblemie
Ahh Ci wykopowi eksperci XDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fuckup: zawsze masz prawo się odwołać. Pytanie ile więcej uzyskasz. Bo jak dojdzie do sądu, to prawnik i rzeczoznawca na Twój koszt. Albo firma zajmująca się likwidacja szkód. Za 10-15% odszkodowania masz prawnika i rzeczoznawcę, oni wiedzą jak z Ubezpieczycielem rozmawiać
  • Odpowiedz
@fuckup: Odwołuje się zawsze nawet jak ubezpieczalnia oferuje kwotę która cię zadowala to się odwołuj. Często można jeszcze coś ugrać szczególnie jak masz dobre argumenty
  • Odpowiedz
  • 0
@fuckup Miałam taką sytuację z autem dostawczym (profesjonalna zabudowa, lepsze parametry techniczne bo nie woził papieru toaletowego na pace). Wycena przez ubezpieczyciela jak za najprostszego dostawczaka.

Napisalam im, ze sie pomyliki wycenili nie moje auto. Podalam im swoje dane techniczne razem z papierami potwierdzającymi to wszytsko i fakturami. Nie robili w sumie problemu. Mysle ze liczyli, ze machne na to ręką.
  • Odpowiedz
@fuckup: jest jeszcze jedno pytanie. Jaka wersję wyposażenia miałeś na ubezpieczeniu. Czy nie było tak, że kolega wujka szfagra nie załatwił Ci tanio ubezpieczenia, które defacto dotyczyło innego auta? XD
  • Odpowiedz
A to nie tak ze przy całkowitej wyceniają wrak i ubezpieczyciel zajmuje się jego sprzedażą a zwracają różnice? Wtedy właściwie zaniżona wycena jest ok bo masz szybciej więcej gotówki.
A co do wycen ubezpieczalni to zawsze przysyłają przynajmniej 30% zaniżone bo większość ludzi się nie odwołuje bo nie chce im się pisma pisać. Odwoływałem się 9 razy i za każdym razem dostałem 30-50% więcej niż w pierwszej wycenie. ZAWSZE SIĘ ODWOŁUJEMY!
  • Odpowiedz
@floojd: nie nie, wszystko zgodnie z prawdą i dowodem rejestracyjnym xD
@Qbeneuss: tak, też wyceniają wrak, ale możesz nie oddawać wraku i na własną rękę znaleźć kupca. Gdybym miał oddać go ubezpieczalni, to dostałbym za niego 850zł.
@Wjolka: Straszna patologia w tych ubezpieczalniach, ale każdy orze jak może na to wychodzi..
  • Odpowiedz