Wpis z mikrobloga

  • 38
ostatnio mialem wypadek z winy innego kierowcy, moj samochod niestety skasowany, szkoda calkowita. Jak prawomocna jest wycena ubezpieczyciela, kiedy wartosc mojego samochodu obliczyl z innej wersji silnikowej i podstawowego wyposazenia? Mianowicie mialem passata b5 2.8 z manualna skrzynia i napedem na 4 w nieco lepszym wyposazeniu srodka niz zwykly sztruks (fotele skora+'alcantara' chociazby), a na pismie z Link4 widnieje jak byk passat b5 1.6 basis. Domyslam sie, ze nie mogli sie doszukac wartosci mojego samochodu, bo aktualnie zaden nie jest wystawiony na portalach aukcyjnych, a ichniejsza baza danych siega 20 lat wstecz, gdzie moj byl 99 rocznik. 5450zl zaproponowali XD Wiem, ze moge sie odwolac, ale czy ma to sens? #motoryzacja #ubezpieczenia #wypadek
  • 44
  • Odpowiedz
Wiem, ze moge sie odwolac, ale czy ma to sens?


@fuckup: Tak ma, zawsze.
Pierwsza wycena z założenia jest zaniżona i jest próbą oskubania kogoś kto stwierdzi że "tyle wyszło", weźmie to co dają i już.

Oczywiście nie muszą dać Ci nic więcej bez wyroku sądu, natomiast zazwyczaj coś tam się ugra.

Do tego w razie gdybyś nie chciał robić/sprzedawać rozbitka, to jeszcze możesz cisnąć że nie zgadzasz się z wyceną
  • Odpowiedz