Wpis z mikrobloga

#ziololecznictwo #fitoterapia #farmakognozja #bushcraft #survival #rosliny

Po kolejnym tygodniu padło przewrotnie na taką pozycję. Dalej jednak szukam. Szczególnie opisu, zdjęć, zastosowań roślin. Ktokoliwek widział ktokolwiek wie.

Minirecenzja:

Bogata w ilustracje, opisy i co ciekawe przepisy.
Naprawdę ciekawa. Nazwałbym ją tę książkę "kuchnia głodowa" z intencji autora da się jasno wyczytać co można zjeść i po co i z czym z tego co jest i kiedy jest. Denerwuje tylko po 1 zdj i ilustracji co i tak jest moim zdaniem kapitalnie wykonane. Zachęca do poszukiwań. Autor szukał w wielu rejonach świata przepisów, które zaimplementował w Polsce.
bedelatac - #ziololecznictwo #fitoterapia #farmakognozja #bushcraft #survival #roslin...

źródło: comment_1589991636YIAeo5RM1UR7Pln90pnZtl.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@0p0p0: dodam na zachętę, ja również byłem jak autor w Sarajewie i w "tunelu nadziei". On poszedł dalej, pytał co ludzie jedli odcięci od dostaw wówczas podczas wojny itd. Mało o tym ale dużo kuchni chińskiej, ogólnie azjatyckiej. Większość przepisów jest autora wymysłem na swoje potrzeby ale druga połowa jest już sprawdzona przez szersze grono kulturowe. Kuchnia survivalowa ale ala Modest Amaro ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Dejwid1 denerwuje i motywuje przez i tak najlepsze co widzialem zdjecia czy grafiki. Ale autor jest na pewno świadomy, że w różnych porach, miejscach oraz innych czynników mogą wyglądać inaczej rośliny i moim zdaniem ujął jak najlepiej umiał właściwe pozycje. Tylko co druga roślina wygląda tak samo ale autor stara się w opisach pomagać w rozróżnieniu.
  • Odpowiedz