Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: Kupiłbyś, ale nie kupiłeś (czyli wynajmujesz), ponieważ co dokładnie? I dlaczego "nie zrobisz generalnego remontu" ? Ktoś broni? Dom który wynajmuje jest w takim sobie stanie, planuje go kupić w niedalekiej przyszłości, i remontować samodzielnie z pomocą rodziny i znajomych. Dlaczego miałby to być problem?
Wilgoć/grzyb wychodzi praktycznie tylko w lazience na parterze, ale łazienka jest odizolowana od reszty budynku (dobudówka) i na parterze, zero izolacji, wiec jesienią/zimą wyłazi
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Gdzie, w UK chcesz stawiać dom :D ? No nieźle. Odważnie, nawet bardzo.
Sama ziemia na 4 bedroom property na jakimś totalnym zadupiu gdzie prędzej spotkasz lisa niż człowieka to około 150000 funtów. A to jest koszt samiutkiej ziemi lol :D
To budowa domu pochłonie z 2 razy tyle, a w sumie pewnie i bańka GBP byłoby mało. A ciągle piszę o jakiejś mega wsi na zadupiu.
https://www.onthemarket.com/details/8630408/
  • Odpowiedz
Ktoś kogo stać na taki dom w malutkim bogatym miasteczko nie będzie miał ani ślady grzyba. W środku będzie #!$%@? na bogato.


@Ri__: Mieszkałem w dokładnie takim domku, akurat w Holandii - zimno, mokro i kupa hajsu na ogrzewanie (w sensie tak z 6x więcej niż w normalnym, jednorodzinnym ocieplonym domu w Polsce). Funkcjonalność tych wynalazków oczywiście tragiczna, łazienka na piętrze, bo parter ma z 50m kw. maks, itd., itd.
  • Odpowiedz
@alex-fortune #!$%@? tam, można te domy bez problemu ocieplic od wewnątrz i wstawić potrójne okna i juz u-value jak w nowym budownictwie, tylko nie wygląda jak bieda-dykta.
  • Odpowiedz
@settogo: ktoś, kto nigdy nie była w takim regionie nigdy nie doceni spójności krajoobrazu i osiedli. Są takie miejscowośći w UK gdzie wszysyc mają elewację niemal identyczną, ten sam kolor piaskowca. Robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza, kiedy zestawisz to z polskim szaleństwem i 'kazdy sobie rzepkę skrobie'. Polskie podejście ma swoje plusy, ale wolałbym mieszkać w pięknej, spójnej okolicy niż mieć dom dokładnie taki jaki sam chcę będąc przy sąsiadach z
  • Odpowiedz
@Ri__: > Ktoś kogo stać na taki dom w malutkim bogatym miasteczko nie będzie miał ani ślady grzyba. W środku będzie #!$%@? na bogato. Ja wolałbym taki dom niż z pustaka z elewacją.

o ile dobrze mysle to wiem gdzie to jest. jest to zabytkowa wies. caly jej teren jest pod ochrona konserwatora. wlalsciciel nie ma prawa nawet szyby wymienic bez zgody. W srodku jest dokladnie tak jak bylo. Natomiast
  • Odpowiedz
tak swoją drogą jakość brytyjskiego budownictwa pozostawia wiele do życzenia. Nawet PRL-owskie bloki z lat 60-70. to przy tym szczyt luksusu.
  • Odpowiedz
Robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza, kiedy zestawisz to z polskim szaleństwem i 'kazdy sobie rzepkę skrobie'. Polskie podejście ma swoje plusy, ale wolałbym mieszkać w pięknej, spójnej okolicy niż mieć dom dokładnie taki jaki sam chcę będąc przy sąsiadach z identyczną filozofią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@peszmerd: A ja mam na odwrót. Mam wywalone na to jak wygląda to u sąsiada, a ma być tak, by mi
  • Odpowiedz
Nie potrzebuję spójności wyglądu całego osiedla.


@zzapal: byłeś za granicą i wiesz o czym mówisz, czy tylko tak myślisz? Każdy jest inny ofc, ale ja dostaję oczopląsu na poolskich nowobogackich osiedlach
  • Odpowiedz